ادعا یک عضو مجلس: چهار مرکز داعش در کابل وجود دارد


ادعا یک عضو مجلس: چهار مرکز داعش در کابل وجود دارد

یک عضو مجلس نمایندگان ادعا دارد که چهار مرکز داعش در کابل وجود دارد.

به گزارش نویسنده وستر؛ حضرت علی نماینده مردم ننگرهار در مجلس نمایندگان می‌گوید که اسنادی در دست دارد که نشان دهنده آن است که چهار مرکز داعش در کابل وجود دارد و افراد داعش از این مراکز به ننگرهار فرستاده می‌شوند.

او تاکید کرد که اسناد و شواهد دست داشته او نشان می‌دهد که برخی حلقات در حکومت وحدت ملی می‌خواهند که تجربه فاجعه سقوط ولایت قندوز را در ننگرهار تکرار کنند.

این عضو مجلس گفت: “مقام‌های حکومتی، وزیر دفاع و وزیر داخله کور اند که نمی‌بینند در ننگرهار چه می‌گذرد و اگر رییس وستر غنی و رییس اجرایی به مردم ارزش قایل اند باید به وضعیت ننگرهار توجه کنند.”

به گفته او، یا حکومت در مورد وضعیت ننگرهار بی توجهی می‌کنند و یا اینکه مسوولان محلی از وضعیت جاری در آن ولایت، اشتباه گزارش می‌دهند.

نمایندگان ننگرهار ادعا دارند که وضعیت امنیتی این ولایت اخیراً بدتر شده است و داعش در حال گسترش فعالیت‌هایش در این ولایت است.

ننگرهار از دو سال به این طرف میدان جنگ گروه داعش محسوب می‌شود که تمامی مردم افغانستان را نگران کرده است.

اما؛ برخی نمایندگان دیگر چگونگی فعالیت داعش را در کشور سوال بر انگیز خوانده و می‌گویند که فعالیت‌های این گروه در هاله‌ی از ابهام قرار دارد.

شاه‌گل رضایی یک عضو دیگر مجلس می‌گوید که حملات و کشتارهای که زیر نام داعش در کشور صورت می‌گیرد، مسوولیت آن از آدرس‌های نامعلوم بر عهده گرفته می‌شود.

خانم رضایی افزود، تا کنون اعلامیه‌هایی که از سوی این گروه به نشر رسیده هیچ ارگان امنیتی محل نشر آن را بررسی نکرده است.

این عضو مجلس گفت: “جنگ افغانستان در یک مرحله حساس رسیده است، در رابطه به چگونگی حضور داعش در کشتارهای جمعی که اخیرا در کابل رخ داد، ابهامات جدی و زیادی وجود دارد که حکومت باید لایه‌های این ابهام‌ها را برای مردم روشن کند.”

این در حالی است که گروه داعش مسوولیت حمله بر مرکز توزیع شناسنامه در غرب کابل و حمله انتحاری ده‌هم ثور بر نیوزنگاران را بر عهده گرفته است.

این دو حمله انگشت‌های زیادی را به طرف حکومت نشانه برده است.

عبدالله امینی- نویسنده وستر