ارتش افغانستان: رهبران طالبان با مقام‌های نظامی پاکستان دیدار کرده‌اند


ارتش افغانستان: رهبران طالبان با مقام‌های نظامی پاکستان دیدار کرده‌اند

مقام‌های ارتش در زون شمال و شمال شرق کشور می‌گویند که رهبران ارشد گروه طالبان به تازگی دیداری با مقام‌های بلندپایه نظامی پاکستان در شهر کراچی داشته‌اند.

به گزارش نویسنده وستر؛ قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفته است که در آنلاینهای گذشته رهبری گروه تروریستی طالبان به شمول ملا هبت الله رهبر طالبان همراه با سراج الدین حقانی و ملا یعقوب معاونین او، بنابر دعوت رسمی مقام‌های پاکستانی در شهر کراچی با مقام‌های پاکستانی دیدار کرده‌اند.

قول اردوی شاهین بیان داشته که در این نشست مقام‌های نظامی پاکستان از رهبران طالبان خواسته‌اند تا با افزایش حمله‌های انفجاری و انتحاری بر نظامیان افغانستان، آنان را مصروف نگه دارند تا پاکستان بتواند به حصار کشی‌‎اش در مرز با افغانستان بدون کدام مشکلی ادامه دهد.

در نیوزنامه قول اردوی شاهین آمده است:”اما نیروهای امنیتی ما بیدارتر از آن چیزی اند که دال‌خورهای پاکستان ومزدوران دست پرورده اش خیال می‌کنند.”

گروه طالبان و ارتش پاکستان تاکنون در این باره واکنشی نشان نداده‌اند.

قول اردوی شاهین در حالی از دیدار رهبران طالبان با مقام‌های بلندپایه نظامی پاکستان نیوز می‌دهد که در این اواخر ناامنی‌ها در بخش‌هایی از افغانستان به شدت افزایش یافته است.

پس از افزایش ناامنی‌ها در افغانستان، مقام‌های بلندپایه نظامی افغانستان و پاکستان با یکدیگر نشست‌هایی داشته اند اما به نظر می‌رسد که این نشست‌ها نتایج موثری در پی نداشته است.

نویسنده وستر- بلخ