اردوغان برنده انتخابات ترکیه اعلام شد


اردوغان برنده انتخابات ترکیه اعلام شد

کمیسیون انتخابات ترکیه، رسما رجب طیب اردوغان رییس‌وستری کنونی این کشور را پیآنلاین انتخابات جدید ریاست‌وستری اعلام کرد.

به گزارش نویسنده وستر؛‌ آقای اردوغان با پیآنلاینی در انتخابات ریاست وستری برای یک دوره پنج ساله دیگر انتخاب شد.

سعدی گوون رییس کمیسیون انتخابات ترکیه، امآنلاین دوشنبه (۴ سرطان) اعلام کرد آقای اردوغان با به دست آوردن “اکثریت آرای سالم” در دور اول انتخابات پیآنلاین انخابات شده است.

رسانه‌های دولتی ترکیه اعلام کرده اند که پس از شمارش تقریبا همه آرای مردم، رجب طیب اردوغان حدود ۵۳ درصد آرا را کسب کرده و محرم اینجه، رقیب اصلی آقای اردوغان از حزب وستریخواه خلق، حدود ۳۱ درصد آرا را به دست آورده است.

آقای اردوغان شام آنلاین گذشته پس از شمارش آرای و اعلام نتایج ابتدایی انتخابات طی سخنرانی در اجتماع هواداران خود در آنکارا، پیآنلاینی خود را اعلام کرد.

وی گفت که در انتخابات ۲۴ جون ۲۰۱۸ (۳ سرطان ۱۳۹۷) دموکراسی و اراده ملی مردم پیآنلاین شد.

وی در این سخنرانی که بعد از نیمه شب در محل محوطه ساختمان مرکزی حزب عدالت و توسعه آنکارا انجام شد، افزود: با خرابکاران و خائنان مبارزه کردیم و همه با هم پاسخ کسانی را که در انتظار زانو زدن ترکیه بودند، دادیم.

وی بیان کرد: این مردم که در جریان کودتای نافرجام با دستان خالی مقابل تانک‌ها، توپ‌ها، هواپیماها و هلیکوپترها ایستاده بودند، امآنلاین نیز مسوولیت خود را در قبال استقلال و آینده کشور به جای آوردند.

وی اضافه کرد: ترکیه با این انتخابات به همراه بسیاری از رویدادهای جدید، ائتلاف احزاب را نیز تجربه کرد.

اردوغان با بیان این که ترکیه راهکار مبارزه قاطعانه با گروه های تروریستی گولن و و پ.ک.ک را برگزیده است، وعده داد که با گروه های تروریستی با قاطعیت بیشتری مبارزه خواهد کرد و اعتبار ترکیه را در مجامع بین المللی افزایش خواهد داد.

وی افزود: مردم ترکیه به دموکراسی، آزادی، حقوق و ادامه روند اصلاحات در ترکیه رای دادند.

نویسنده وستر- امور بین‌الملل