ارگ: اعلامیه نشست مسکو نتیجه اجرایی در مورد صلح ندارد


ارگ: اعلامیه نشست مسکو نتیجه اجرایی در مورد صلح ندارد

ارگ ریاست وستری کشور در واکنش به نشست رهبران سیاسی افغانستان و نمایندگان گروه طالبان در مسکو می‌گوید که اعلامیه نشست مسکو نتیجه اجرایی در مورد صلح ندارد.

به گزارش نویسنده وستر؛ ارگ ریاست وستری با نشر اعلامیه‌ای ۵۲ کلمه‌ای به نشست رهبران سیاسی و نمایندگان طالبان در مسکو واکنش نشان داده و آن را یک بحث سیاسی- علمی در رابطه به صلح خوانده است.

در اعلامیه ارگ آمده است:” جلسه برخی از سیاسيون افغان با طالبان که به دعوت فدراتیف روسیه در شهر مسکو برگزار گردید، یک بحث سیاسی و علمی در رابطه به صلح بود و اعلامیۀ که در پایان این جلسه به نشر رسید، خلاصه بحث‌های دو آنلاینه جلسه متذکره می‌باشد و نتیجه اجرایی درمورد صلح ندارد”.

اما شورای عالی صلح کشور در واکنش به نشست رهبران سیاسی افغانستان و نمایندگان گروه طالبان در مسکو تاکید کرده که این شورا نقاط قوت نتایج نشست مسکو را در اجراآت بعدی خود در نظر می‌گیرد.

نشست صلح مسکو با اشتراک شماری زیادی از رهبران سیاسی کشور و ۱۰ عضو گروه طالبان برای دو آنلاین در شهر مسکو پایتخت روسیه برگزار شد، اشتراک کنندگان این نشست با صدور اعلامیه مشترک ‌روی خروج کامل نیروهای خارجی افغانستان و ادامه این نشست به منظور بحث روی موضوعات صلح تاکید کردند.

نویسنده وستر- کابل