از حملات تروریستی به مراسم جشن نوآنلاین در مزار شریف جلوگیری شد


از حملات تروریستی به مراسم جشن نوآنلاین در مزار شریف جلوگیری شد

ریاست عمومی امنیت ملی کشور می‌گویند که ماموران این اداره از حملات تروریستی و تهاجمی به مراسم جشن نوآنلاین در شهر مزار شریف مرکز ولایت بلخ جلوگیری کرده اند.

در نیوزنامه ارسالی ریاست عمومی امنیت ملی به نویسنده وستر آمده است که تروریستان قصد حمله به مراسم جشن نوآنلاین در شهر مزار شریف را داشتند.

در نیوزنامه آمده:”تروریستان بمنظور مختل سازی میله عنعنوی نوآنلاین در شهر مزار شریف مقدار زیادی سلاح، مهمات و مواد انفجاریه را در قریه شیر آباد ولسوالی دهدادی ولایت بلخ در یک مخفیگاه جابجا نموده بودند که نیروهای قطعات خاص امنیت ملی پلان شوم آنها را کشف و طی عملیات به موقع بالای مخفیگاه آنها سلاح، مهمات و مواد انفجاریه را بدست آورده اند”.

نیوزنامه افزوده:”همچنان طی یک اقدام دیگر نیروهای قطعات خاص امنیت ملی یک عراده موتر کرولای شخصی دارای نمبر پلیت (۲۵۳۷) را که سه میل سلاح کلاشینکوف طور ماهرانه در آن جابجا گردیده بود و تروریستان قصد داشتند بمنظور حملات تهاجمی و مختل سازی میله عنعنوی نوآنلاین به شهر مزار شریف آن‌ر‌‌ا انتقال دهند از مربوطات ولسوالی بلخ کشف و بدست آورده است”.

این در حالی است که وزارت امور داخله اعلام کرده که برای تامین امنیت شهروندان در برگزاری مراسم نوآنلاین در کابل و سایر شهرهای کشور تمام نیروهای امنیتی این کشور احضار شده‌اند.

نویسنده وستر- کابل