استقبال قابل توجه مردم هرات از صندوق جمع آوری کمک به کودکان یمن


استقبال قابل توجه مردم هرات از صندوق جمع آوری کمک به کودکان یمن

مردم ولایت هرات با استقبال فراوان از صندوق جمع آوری کمک برای کودکان جنگ زده، نماد روشن ظلم بر علیه کودکان جنگ را در یمن عنوان می‌کنند.

این صندوق هفته گذشته به ابتکار نهضت اسلامی افغانستان در ولایت هرات آغاز به کار کرد و در افتتاح آن شمار زیادی از افراد متنفذ حضور داشتند.

به گزارش وسترنیوز، آنلاین گذشته، شمار زیادی از مناطق هرات، به خصوص مسجد جامعه محمدیه منطقه جغاره، شاهد استقبال مردم مومن هرات در کمک رسانی به کودکان مظلوم یمن بود.

محمدرضا، یکی از کسانی که در نماز جمعه این مسجد جامع شرکت کرده بود، می‌گوید: “در هر جایی که جنگی به راه میافتد، این مردم و به خصوص کودکان هستند که بیشترین آسیب را می‌بینند و باید از هر طریقی به آنان کمک رسانی شود.”

او ظلم و تجاوز عربستان سعودی بر مردم یمن را یکی از نمونه‌های بارز مسلمان کشی می‌داند که در قرن معاصر انجام شده است.

محمدرضا تاکید دارد که مردم یمن و به خصوص کودکان ستم دیده‌ای که زیر بمباران سعودی‌ها جان، خانواده و اموال خود را از دست می‌دهند، تنها نیستند و مردم افغانستان از آنها پشتیبانی می‌کنند.

در همین حال مهدیه، یکی دیگر از کسانی که در صندوق جمع آوری کمک به کودکان جنگ زده، کمک می‌کرد، گفت: “بیشتر از هر کس دیگری مردم افغانستان چون جنگ را تجربه کرده‌اند، کودکان زیر جنگ را به خوبی درک می‌کنند.”

وی می‌گوید که هر اندازه‌ای حتی ۱۰ افغانی کمک رسانی به کودکان یمن، می‌تواند سبب شود که در مجموع حداقل یک کودک از مرگ نجات پیدا کند.

مهدیه همچنین از دولت می‌خواهد که به این کمپین بپیوندد و حس نوع دوستی خود را نشان دهد.

در حال حاضر در برخی از نقاط کشورهای اسلامی جنگ‌های شدید وجود دارد که در اکثریت آنان دخالت‌های کشورهای خارجی به چشم می‌خورد.

یمن، سوریه، لیبی و فلسطین، کشورهایی هستند که در آنها، آمریکا با برخی از حکام مسلمان تحت امرش، خون ریزی به راه انداخته است.

تا کنون هزاران تن از کودکان یمنی، بر اثر تجاوز نظامی عربستان سعودی، جان باخته‌اند.

یحیی فولادی – ولایت هرات