افغانستان خواستار جلوگیری از راه اندازی مسابقه کارتون با موضوع پیامبر اسلام در هالند شد


افغانستان خواستار جلوگیری از راه اندازی مسابقه کارتون با موضوع پیامبر اسلام در هالند شد

وزارت خارجه افغانستان خواستار جلوگیری از راه اندازی مسابقه کارتون با موضوع پیامبر اسلام (ص) در هالند شد.

به گزارش نویسنده وستر؛ گیرت ویلدرز رهبر حزب آزادی‌خواه هالند اخیراً اعلام کرده که مسابقه کارتونی را با موضوع پیامبر اسلام (ص) به زودی در این کشور راه اندازی می‌کند.

این‌گونه مسابقه و نمایشگاه‌ها در اروپا همواره با موجی از اهانت به پیامبر اسلام و مسلمانان همراه بوده است.

این حزب برای افرادی که بتوانند بهترین کارتون را در توهین به ساحت پیامبر اسلام طراحی کنند ۱۰ هزار دالر جایزه تعیین کرده است.

وزارت خارجه افغانستان، راه اندازی این رقابت، نشر و پخش تصاویر موهن نسبت به حضرت محمد (ص) پیامبر گرامی مسلمانان جهان را نه تنها مایه تاثر عمیق دولت و ملت افغانستان خوانده، بلکه باعث برانگیختن احساسات همه‌ مسلمانان و آزادگان جهان، خوانده است.

در اعلامیه وزارت خارجه آمده که اهانت به تمام ادیان و ارزش های مقدس بشری امر ناپسند، شنیع، غیر انسانی و مغایر اصول و معیار های پذیرفته شده اخلاقی، حقوق بشری و آزادی بیان است و این تصمیم را شدیداً تقبیح کرده است.

وزارت خارجه افغانستان از نهاد های مسوول در سازمان ملل و جامعه جهانی به گونه جدی خواسته تا از کرده‌های که باعث ایجاد نفرت و آشوب میان پیروان ادیان می‌گردد، جلو گیری به عمل کنند.

اقدام حزب آزادی‌خواه هالند با موجی از محکومیت‌ها در جهان اسلام مواجه شده است.

عمران‌خان نخست‌وزیر جدید پاکستان نیز گفته که اسلام‌آباد قصد دارد این موضوع را در ماه روان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مطرح و آن را محکوم کند.

به گفته او، تعداد کمی از کشورهای غربی حساسیت‌های دینی مسلمانان را نسبت به این‌گونه موضوعات درک می‌کنند و کشورهای انگشت‌شماری دست به چنین اقداماتی می‌زنند که توطئه آنان با اتحاد مسلمانان جهان با شکست مواجه می‌شوند.

نویسنده وستر- کابل