انتخابات به سمت بحران در حرکت است/ نخبگان روی گزینه بدیل توافق کنند


انتخابات به سمت بحران در حرکت است/ نخبگان روی گزینه بدیل توافق کنند

احمدولی مسعود رییس بنیاد احمدشاه مسعود و طراح آجندای ملی می‌گوید که نشانه‌های بحرانی شدن انتخابات پیشرو از همین اکنون مشخص شده بناء نخبگان کشور روی گزینه بیرون رفت از بحران باید به توافق برسند.

به گزارش نویسنده وستر، آقای مسعود امآنلاین پنجشنبه (۱۴سرطان) در یک گردهمایی مردمی در پیوند به حوزه بندی انتخابات پارلمانی ولایت غزنی از سوی کمیسیون انتخابات، این اقدام را بخشی از برنامه حکومت برای به بحران کشاندن انتخابات خواند.

آقای مسعود گفت که حکومت که در راس آن یک فرد حسود، بد گمان و متعصب قرار دارد به خاطر مصالح شخصی خود تمام مردم را به گروگان گرفته است، تنش‌های قومی را دامن می‌زند و انتخابات را به سمت بحران به پیش می‌برد.

وی به قانون شکنی‌های گسترده از سوی حکومت درجریان چهار سال گذشته اشاره کرده گفت که این حکومت به هیچ یکی از تعهدات خود عمل نکرده، هم اکنون نظام در حالت تعطیلی به سر می‌برد و به مصوبات شورای ملی ارج گذاشته نمی‌شود. 

آقای مسعود با اشاره با عدم تطبیق مواد توافقنامه سیاسی تشکیل حکومت وحدت ملی  از جمله، عدم برگزاری لویه جرگه تعدیل قانون اساسی و ایجاد پست صدر اعظمی گفت که رییس اجرایی هم اکنون به یک فرد عادی و بی‌صلاحیت بدل شده و این مساله ناشی از انحصار گرایی در ارگ است.

وی بحران‌های جاری در کشور را به شخص آقای غنی نسبت داده تاکید کرد که مشکل نه از مساله قوم، نه از حکومت بلکه از شخص آقای غنی است که به خاطر شخص خود تمام ملت را قربانی کرده است.

رییس بنیاد احمد شاه مسعود بحرانی شدن انتخابات پیشرو را محتمل دانسته بیان داشت که حکومت با مشکل آفرینی فرا راه انتخابات می‌خواهد بحرانی جدی‌تر از گذشته را بر انگیزاند، به این دلیل نخبگان کشور باید روی یک گزینه دوم به توافق دست پیدا کنند.

به گفته وی، نظامی که تمام اقوام خود را در دورن آن ببینند و در آن به یک وفاق ملی دست پیدا کنند گزینه بدیل در کشور بوده و نخبگان سیاسی باید روی آن توافق کنند.

قابل ذکر است که این فعال سیاسی در حالی ازاحتمال بحرانی شدن انتخابات پیشرو و گزینه بدیل سخن می گوید که پیش از این شماری جریان های سیاسی و احزاب حکومت را از تحریم انتخابات پارلمانی و بستن مراکز رای دهی هشدار داده اند.

عبدالجلیل سروش- نویسنده وستر