انتخابات ریاست وستری الجزایر و حضور نامزدهای فراوان


انتخابات ریاست وستری الجزایر و حضور نامزدهای فراوان

 شمار زیادی نامزد تلاش می‌کنند در انتخابات ریاست وستری الجزائر که قرار است در اپریل آینده برگزار شود، به عنوان نامزد نهایی شرکت کنند که یک ریکارد به شمار می‌رود.
این انتخابات در حالی برگزار خواهد شد که  بی‌اعتمادی و عدم  اطمینان در موردعبدالعزیز بوتفلیقه رئیس وستر کنونی که از بیماری رنج می برد و اینکه آیا قادر به تصدی پنجمین دوره ریاست وستری خواهد بود یا خیر،افزایش یافته است.
از زمان آغاز روند انتخاباتی در ماه گذشته تا کنون ۱۸۶ نفر با ارائه مدارک خود، برای انتخابات ریاست وستری نامزد شده‌اند که این رقم دو برابر تعداد نامزدهای دوره قبلی انتخابات ریاست وستری الجزائر در سال ۲۰۱۴ اعلام شده است.
بر اساس گزارش نویسنده آسوشیتدپرس، احتمال می رود اغلب اشتراک کنندگان امضاهای لازم برای حضور نهایی در انتخابات ریاست وستری در (پنجشنبه ۲۹ حمل ) را به دست نیاورند و نامشان به عنوان نامزد نهایی این رویداد اعلام نشود.
بوتفلیقه رئیس وستر ۸۴ساله کنونی، به مدت ۲۰ سال است که ریاست وستری کشور الجزائر را برعهده دارد . وی در سال ۲۰۱۳ دچار سکته مغزی شد که این امر سخن گفتن و حرکت کردن را برای وی مشکل کرده است و به ندرت در مجامع عمومی ظاهر می شود.