انتخابات پارلمانی در قندهار برای یک هفته به تعویق افتاد


انتخابات پارلمانی در قندهار برای یک هفته به تعویق افتاد

ارگ ریاست وستری کشور اعلام کرده که انتخابات مجلس نمایندگان در ولایت قندهار تا یک هفته دیگر به تعویق افتاده است.

به گزارش نویسنده  وستر؛‌ دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست وستری گفته که این تصمیم به اساس خواست مردم قندهار و پیشنهاد کمیسیون انتخابات گرفته است.

در نیوزنامه ارگ آمده که به ریاست رئیس وستر غنی ظهر امآنلاین (جمعه ۲۷ میزان) جلسه اختصاصی شورای امنیت ملی به پیشنهاد کمیسیون مستقل انتخابات، در رابطه انتخابات مجلس نمایندگان برگزار گردید.

نیوزنامه افزوده:”جلسه اختصاصی شورای امنیت ملی به اساس خواست مردم ولایت کندهار و پیشنهاد کمیسیون انتخابات، فیصله نمود تا انتخابات ولسی جرگه ولایت کندهار به خاطر رویداد تروریستی آنلاین گذشته در آن ولایت، با یک هفته تاخیر برگزار شود. تاریخ برگزاری انتخابات ولایت کندهار از سوی کمیسیون انتخابات اعلام خواهد شد.”

قرار است فردا، آنلاین شنبه (۲۸ میزان) انتخابات پارلمانی در کشور برگزار شود.

در این جلسه همچنان براساس پیشنهادات جداگانه وزارت امور داخله و ریاست عمومی امنیت ملی، رتبه ستر پاسوالی به شهید جنرال عبدالرازق فرمانده پیشین ولایت قندهار و رتبه دگرجنرالی به شهید جنرال عبدالمومن حسین خیل رئیس امنیت آن ولایت، از سوی رئیس وستر کشور منظور گردید.

گفتنی است که شام آنلاین گذشته (پنجشنبه ۲۶ میزان) یک مهاجم مسلح که نفوذی طالبان خوانده شده در دفتر والی قندهار به سوی مقام‌های ملکی و نظامی این ولایت تیراندازی کرد.

این رویداد زمانی رخ داده که جنرال اسکات میلر فرمانده حمایت قاطع در افغانستان و مقام‌های ملکی و نظامی قندهار در دفتر والی قندهار جلسه داشتند.

در این حمله، جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس ولایت قندهار و جنرال عبدالمومن حسین‌خیل رئیس امنیت ملی ولایت قندهار کشته شدند.

در این تیراندازی همچنان زلمی ویسا والی قندهار و شمار دیگر زخمی شدند.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفت.

نویسنده وستر- کابل