انتقاد باشندگان لوگر از عدم تطبیق پروژه‌های انکشافی در این ولایت


انتقاد باشندگان لوگر از عدم تطبیق پروژه‌های انکشافی در این ولایت

شماری زیادی از باشندگان لوگر از آنچه که عدم تطبیق پروژه‌های انکشافی در ولایت‌شان می‌خوانند به شدت انتقاد کرده و حکومت را متهم به بی‌کفایتی در تطبیق پروژه‌های انکشافی کردند.

به گزارش نویسنده وستر؛ آصف صدیقی معاونیت دوم مجلس سنا، امآنلاین یکشنبه (۱۴ اسد) مسوولان وزارت احیا و انکشاف دهات و شهرسازی و مسکن را به دلیل عدم تطبیق پروژه‌های انکشافی در ولایت لوگر به دفترش فرا خواند. شمار زیادی از نمایندگان مردم لوگر نیز در این نشست حضور داشتند.

نمایندگان مردم لوگر در این نشست از بی توجهی حکومت در تطبیق پروژه‌های انکشافی به شدت انتقاد کردند.

محمد آصف صدیقی معاون دوم مجلس سنا در این نشست گفت:” ‌امآنلاین بزرگان ولایت لوگر جمع شده‌اند نگرانی آنان این است که حکومت مرکزی به برنامه‌های انکشافی برای این ولایت توجهی نداشته است.”

آقای صدیقی گفت که شورای ملی برای وزارتخانه‌ها بودجه در نظر می‌گیرد اما شماری از وزارتخانه‌ها در تطبیق پروژه‌های انکشافی شان ناکام اند.

به گفته وی، شماری از قراردادی‌ها به بهانه نبود امنیت، پروژه‌های‌شان را تطبیق نمی‌کنند در حالی که قبل از گرفتن پروژه آگاهی کافی از وضعیت امنیتی دارند.

معاون دوم مجلس سنا تاکید کرد که اگر حکومت به مشکلات مردم ولایت لوگر توجه نکند، باشندگان لوگر دست به تظاهرات گسترده خواهند زد.

آقای صدیقی گفت:” پروژه‌های بزرگ و موثری مانند مس عینک لوگر و ده‌ها پروژه دیگر که مردم امیدوار بودند، کارشان شروع شود اما هیچ اراده ای برای آغاز آن وجود ندارد…تاکنون میلیون‌ها افغانی از پروژه‌های انکشافی لوگر حیف و میل شده است.”

در همین حال مجیب الرحمان کریمی وزیر انکشاف دهات، موجود فساد در برخی از ادارات دولتی را تایید کرد اما گفت که مبارزه جدی علیه فساد آغاز شده است.

آقای کریمی از مردم خواست تا در تطبیق پروژه‌های انکشافی با حکومت و قراردادی‌ها همکاری کنند.

وزیر انکشاف دهات خاطر نشان ساخت که این وزارت و سایر ادارات دولتی متعهد هستند تا پروژه‌های انکشافی را به طور متوازن در تمامی ولایت ها تطبیق کنند.

حمید پارسا- نویسنده وستر