انفجار در یک مرکز ثبت‌نام رای‌دهندگان در لوگر


انفجار در یک مرکز ثبت‌نام رای‌دهندگان در لوگر

مسوولان محلی در ولایت لوگر می‌گویند که انفجاری در یک مرکز ثبت نام رای دهندگان در شهرک مهاجرین در مرکز این ولایت رخ داده است.

به گزارش نویسنده وستر؛ شاهپور احمدزی، سخنگوی پولیس ولایت لوگر به رسانه‌ها گفته است که این انفجار صبح امآنلاین دوشنبه (۱۷ ثور) در یک مرکز رای دهندگان در یک مکتب در شهرک مهاجرین به وقوع پیوسته است.

آقای احمدزی تصریح نموده که بمب‌ در مقابل دروازه هنگر این مکتب جاسازی شده بود و صبح امآنلاین حوالی ساعت ۶:۰۰ زمانی که هنوز شاگردان به مکتب نیامده بودند، منفجر شد.

به گفته وی، در این انفجار به کسی آسیب نرسیده است؛ اما شیشه‌های کلکین و دروازه‌های مکتب شکسته و بخشی از حیاط این مکتب تخریب شده است.

حسیب‌الله ستانکزی، رییس شورای ولایتی لوگر نیز به صدای امریکا گفته که پس از وقوع این رویداد تمام شیشه‌های شکسته از محل رویداد جمع شده و شاگردان به درس‌ها و مامورین ثبت‌نام به کار شان ادامه داده اند.

هنوز مسوولیت این بمب‌گذاری را کسی به عهده نگرفته است.

مقام‌های ولایتی لوگر، گفته اند که ۲۰ مرکز ثبت‌نام برای رأی‌دهندگان اختصاص داده شده است؛ اما از این میان، هفت مرکز به دلیل ناامنی از آغاز پروسه مسدود باقی مانده است.

مراکز ثبت‌نام رأی‌دهندگان در افغانستان اکثراً در مکان‌ها به ویژه مکاتب و مساجد ایجاد شده است.

آنلاین گذشته نیز انفجاری در یک مسجد در مرکز شهر خوست – جایی که مرکز ثبت‌نام بود – به وقوع پیوست. در نتیجه این رویداد ۱۷ تن جان باختند و ۳۶ تن نیز زخمی شدند.

نویسنده وستر- کابل