بارش‌های شدید موسمی لاهور پاکستان؛ ۱۵ کشته و ۷۵ زخمی


بارش‌های شدید موسمی لاهور پاکستان؛ 15 کشته و 75 زخمی

در پی بارندگی‌های شدید موسمی در شهر لاهور پاکستان، خیابان‌های این شهر زیر سیل رفته و ۱۵ نفر کشته و ۷۵ تن دیگر مجروح شده‌اند.

به گزارش نویسنده وستر؛ براساس اخبار رسانه‌های پاکستان، طی ۱۶ ساعت بارش شدید باران در شهر لاهور، به زیرساخت های این شهر خسارت جدی وارد شده است.

براساس گزارش سازمان هواشناسی پاکستان، بارش باران در شهر لاهور تا نیمه آگوست امسال(۲۴ اسد) ادامه دارد.

براساس برخی گزارش ها، بر اثر بارش شدید باران، خیابان‌های این شهر ترک برداشته و روند حمل و نقل و ترافیک نیز مختل شده است.

براساس برخی گزارش‌ها همچنین، بارش شدید باران در برخی مناطق روستایی ایالت پنجاب پاکستان، موجب ریزش سقف خانه‌های گلی و خشتی فاقد استحکام شده و رانش زمین در برخی مناطق این خیابان را به همراه داشته است.

ایرنا نوشت که سازمان‌های امدادی نیز از شهروندان لاهور خواسته اند جز برای انجام امور ضروری از منزل خارج نشوند تا این نیروها بتوانند آب را از مناطق مختلف خارج کنند.

بارش سیل آسای باران موسمی سال گذشته نیز در مناطق مختلف پاکستان طی ۴۸ ساعت، موجب جان باختن دستکم ۲۱ نفر و خساراتی در شهرها و روستاهای این کشور مختلف شد.

تابستان سال ۹۵ هم بارش شدید باران های موسمی در مناطق مختلف پاکستان، بیش از ۲۰۰ کشته برجا گذاشت.

فصل بارش باران های موسمی شدید در پاکستان تازه شروع شده و معمولا تا دو ماه طول می‌کشد.

به دلیل ضعیف بودن زیرساخت‌ها به ویژه در مناطق محروم این کشور، باران‌های شدید در فصل‌های مختلف معمولا با خسارات و تلفات همراه است.

نویسنده وستر- امور بین‌الملل