بازداشت افراد مسلح از دفتر جنرال جرئت در ننگرهار


بازداشت افراد مسلح از دفتر جنرال جرئت در ننگرهار

مقام‌های محلی در ولایت ننگرهار می‌گویند که ماموران امنیت ملی چندین فرد مسلح را با همراه با اسلحه و مهمات بازداشت کرده اند.

به گزارش نویسنده وستر؛ دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار آنلاین گذشته چهارشنبه (۷ سنبله) ضمن تایین این رویداد گفته است که ماموران ویژه امنیت ملی عملیاتی را بالای دفتری به نام “حفاظت از ارزش‌های جهاد و مقاومت” در این ولایت انجام داده اند.

در اعلامیه آمده، این دفتر در ناحیه سوم مرکز شهر جلال آباد موقعیت داشته و گفته می‌شود مربوط جنرال جرئت مشاور رییس وستر در امور امنیتی و یک نامزد انتخابات پارلمانی بوده است.

گفته شده که از این دفتر ۸ فرد مسلح همراه با مقدار زیاد مهمات و مواد انفجاری بازداشت شده اند.

بر بنیاد اعلامیه این عملیات براساس معلوماتی استخباراتی و به هدف بازداشت افرادی که قصد انجام حملات انتحاری را داشته، بازداشت شده که پنج تن آنان پس از انجام تحقیقات رها شده و سه تن دیگر هم زیر تحقیقات بیشتر قرار گرفته اند.

گفته شده که جزئیات بیشتر این رویداد پس از تحقیقات اعلام خواهد شد.

گفته می‌شود که دفتر حفاظت از ارزش‌های جهاد مربوط به ژنرال جرات مشاو امنیتی رییس وستر است.

اما، دفتر مرکزی جنرال جرئت در واکنش به این ادعا گفته است که دفتر مربوط به آقای جرئت در نزدیکی فرماندهی پولیس در شهر جلال آباد موقعیت دارد؛ اما دفتری که از آن افراد مسلح بازداشت شده در نقطه دیگر شهر بوده است.

با این وجود، والی ننگرهار نیز گفته است که این دفتر مشکوک بود و به همین خاطر نیروهای امنیت ملی عملیاتی را بالای آن اجرا کرده است.

نویسنده وستر- کابل