بازداشت نظام‌الدین قیصاری؛‌ جنرال دوستم به رهبری حکومت هشدار داد


بازداشت نظام‌الدین قیصاری؛‌ جنرال دوستم به رهبری حکومت هشدار داد

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست وستری، بازداشت نظام‌الدین قیصاری فرمانده پولیس ولسوالی قیصار را دسیسه ناجوان مردانه خوانده و گفته که عدم رهایی قیصاری نارضایتی مردم را به دنبال داشته و زمینه ساز بحران در شمال کشور خواهد شد.

به گزارش نویسنده وستر؛‌ جنرال دوستم در پیامی از تحولات اخیر در شمال کشور ابراز نگرانی کرده و به بازداشت آقای قیصاری واکنش نشان داده است.

وی با اشاره به تهدید داعش و طالبان در فاریاب و ولایت‌های همجوار آن گفته که نیروهای خیزش مردمی و پولیس محلی، در سه سال گذشته در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی در برابر تهاجم‌های گوناگون ترویستان ایستادگی کرده اند و در این راه صدها شهید و زخمی داده‌اند.

معاون اول ریاست وستری گفته که نقش نظام الدين قيصارى نماينده او در امور خيزش‌هاى مردمى در ولايت فارياب و شهيد جنرال غلام فاروق قاطع فرمانده جمعيت اسلامى برجسته بوده و فداكاری‌هاى بی‌شمارى انجام داده اند.

جنرال دوستم گفته که اكنون كه به اثر دسيسه دشمنان ملت جنرال غلام فاروق شهيد شده و روى بعضى راپورهاى غلط و دسيسه‌هاى ناجوان مردانه فرمانده نظام الدين قيصارى توسط حكومت دستگير و به كابل انتقال داده شده خطر فروپاشى و هرج و مرج در صفوف مدافعين فارياب وجود دارد.

وی افزوده:” اينجانب منحيث معاون اول رياست وسترى و رهبر جنبش ملى اسلامى افغانستان و عضو هيأت رهبرى ايتلاف بزرگ ملى، از رهبری حكومت وحدت ملی می‌خواهم كه  نظام الدين قيصارى كه نماينده اينجانب در خطوط دفاعى فارياب می‌باشد هرچه زودتر آزاد نموده به فارياب برگردانند و موجبات خاطر جمعى مردم را فراهم نمايد.”

معاون اول ریاست وستری تاکید کرده:” در غير اينصورت ممكن در شمال كشور نارضايتى مردمى اوج گيرد و تمام پروگرام‌هاى دولت از جمله پروسه انتخابات دچار سكتگى و چالش جدّى شود و مسووليت آن بدوش كسانى خواهد بود كه زمينه ساز اين بحران شده اند.”

نظام‌الدین قیصاری فرمانده پولیس ولسوالی قیصار و مسوول خیزش مردمی در ولایت فاریاب و از چهره‌های نزدیک به جنرال دوستم، آنلاین گذشته (دوشنبه ۱۱ سرطان) زمانی در شهر میمنه بازداشت شد که در یک نشست امنیتی دعوت شده بود.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین تایید کرده است که نیروهای امنیتی آقای قیصاری را بازداشت و به کابل انتقال داده اند.

نویسنده وستر- کابل