بازداشت نظام‌الدین قیصاری؛ معترضان دفاتر کمیسیون انتخابات در فاریاب و سرپل را بستند


بازداشت نظام‌الدین قیصاری؛ معترضان دفاتر کمیسیون انتخابات در فاریاب و سرپل را بستند

معترضان در شمال کشور در واکنش به بازداشت نظام‌الدین قیصاری نماینده جنرال دوستم، دفاتر کمیسیون انتخابات را در ولایت‌های فاریاب و سرپل بستند.

به گزارش نویسنده وستر؛‌ کمیسیون انتخابات نیز بسته شدن دفاتر کمیسیون انتخابات در فاریاب و سرپل را تایید کرده است.

از ۹ آنلاین بدین سو، تظاهرات گسترده مردمی ضد حکومتی در ۵ ولایت شمالی کشور در واکنش به بازداشت نظام الدین قیصاری جریان دارد. خواست اصلی تظاهرات کنندگان رهایی نظام‌الدین قیصاری و بازگشتن جنرال دوستم از ترکیه به افغانستان است.

آقای قیصاری که شامگاه دوشنبه یازدهم سرطان در جریان یک نشست امنیتی در میمنه به دست نیروهای ویژه دستگیر و به کابل منتقل شد، فرماندهی نیروهای مردمی علیه طالبان را در فاریاب برعهده داشت و در عین حال نماینده خاص جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست وستری افغانستان نیز بود.

برخی از افراد نزدیک به جنرال دوستم پس از بازداشت نظام الدین قیصاری با پخش تصاویری از محافظان قیصاری مدعی شده اند که کوماندوها این افراد را دست و پا بسته تیرباران کرده‌اند. اما حکومت اعلام کرده که ادعای کشته شدن سربازان قیصاری را بررسی می‌کند.

تظاهرات کنندگان که از ۹ آنلاین بدین سو در ولایات شمالی کشوردست به تظاهرات زده اند در نهمین آنلاین نیز تظاهرکنندگان شعار “مرگ بر رئیس وستر” سر دادند و خواهان کناره‌گیری او شدند.

در همین حال مجلس نمایندگان امآنلاین چهارشنبه (۲۰ سرطان) به کمیسیون‌های امنیت داخلی و امور دفاعی این مجلس هدایت داد تا هیاتی را برای شنیدن خواست تظاهرات کنندگان به فاریاب بفرستد.

نویسنده وستر- کابل