بازسازی فیسبوک ۳ سال زمان می‌برد


بازسازی فیسبوک ۳ سال زمان می‌برد

زاکربرگ متعهد شد که بزرگ‌ترین مشکلات فیسبوک را امسال برطرف خواهد کرد. وی گفت مشتاق است معضلات عمده‌ای که گریبانگیر این پلتفرم شده است، از جمله سوءاستفاده و دخالت انتخاباتی را حل کند.
مدیرعامل فیسبوک در گفتگو با مجله‌ی وایرد از مشکلات پیش‌روی این شبکه‌ی اجتماعی صحبت و اعلام کرد که برای حل آن‌ها نیازمند ۳ سال زمان خواهد بود.
مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک در مصاحبه‌ای با مجله‌ی وایرد گفت: شما نمی‌توانید ۳۰ هزار نفر را همین‌طور استخدام کنید تا کاری را انجام دهند. باید اطمینان حاصل کنید که آن‌ها درست عمل می‌کنند، آن‌ها را هدایت کنید، آموزش دهید و ابزارهای هوش مصنوعی بسازید. این چیزی نیست که بتوانید ساده از کنار آن بگذرید و آن را به انجام برسانید.
در ماه جنوری ، زاکربرگ متعهد شد که بزرگ‌ترین مشکلات فیسبوک را امسال برطرف خواهد کرد. وی گفت مشتاق است معضلات عمده‌ای که گریبانگیر این پلتفرم شده است، از جمله سوءاستفاده و دخالت انتخاباتی را حل کند. وی سپس در یادداشتی سرگشاده نوشت: چالش شخصی من برای سال ۲۰۱۸، تمرکز بر حل این معضلات مهم است. ما از تمام مشکلات یا سوءاستفاده‌ها جلوگیری نخواهیم کرد؛ اما در حال حاضر در اجرای سیاست‌های خود و جلوگیری از سوءاستفاده از ابزارهایمان، اشتباهات زیادی مرتکب می‌شویم.
به دنبال رسوای کمبریج آنالیتیکا، فیسبوک نظارت بر اطلاعات جمع‌آوری‌شده از طریق اپلیکیشن‌ها را شدیدتر کرد و حتی در ماه مارچ بررسی اپلیکیشن‌های جدید و پیوستن آن‌ها به فیسبوک را به حالت تعلیق درآورد. زاکربرگ در ادامه‌ی گفتگوی خود با وایرد گفت:
من از نگرانی‌های موجود آگاهی دارم و بدون شک اولویت‌های ما کسب اطمینان از امنیت داده‌های افراد است. واقعیت این است که درصد عمده‌ای از توسعه‌دهندگان نیت خیری دارند و ابزارهای خوبی می‌سازند. بنابراین من معتقدم که اگر شما توسعه‌دهنده‌ی خوبی باشید، توقف بررسی اپلیکیشن‌ها آزاردهنده خواهد بود. اما در بلندمدت نگرانی چندانی بابت مسیر فیسبوک نخواهید داشت.