با افزایش ناامنی‌ها؛ فرماندهان پولیس ۱۴ ولایت همزمان تغییر کردند


با افزایش ناامنی‌ها؛ فرماندهان پولیس 14 ولایت همزمان تغییر کردند

وزارت امور داخله در واکنش به افزایش ناامنی‌ها در بخش‌هایی از کشور، فرماندهان پولیس ۱۴ ولایت را تبدیل کرد.

به گزارش نویسنده وستر؛ وزارت امور داخله همچنان دو فرمانده جدید پولیس زون‌های شمالی و شرقی کشور را نیز تعیین کرد.

براساس تصمیم وزارت امور داخله؛ عبدالباقی نورستانی به حیث فرمانده پولیس قندوز؛ امین‌الله امرخیل به حیث فرمانده پولیس هرات، عبدالرحمان آقتاش به حیث فرمانده پولیس تخار، اختر محمد نورزی به حیث فرمانده پولیس خوست، نبی جان ملاخیل به حیث فرمانده پولیس فاریاب، عبدالقیوم باقی زوی به حیث فرمانده پولیس فاریاب، محمد ابدالی به حیث فرمانده پولیس لوگر تعیین شده‌اند.

همچنان عبدالرئوف ارزگانی به حیث فرمانده پولیس لغمان، فرید مشعل به حیث فرمانده پولیس نورستان، سید عباس سادات به حیث فرمانده پولیس نورستان، محمد صابر به حیث فرمانده پولیس بدخشان، غلام سخی غفوری به حیث فرمانده پولیس دایکندی، احمد فهیم قایم به حیث فرمانده پولیس بادغیس، حق نواز حقیار به حیث فرمانده پولیس کنر تعیین شده‌اند.

همچنین، خلیل الله به عنوان فرمانده زون ۳۰۳ و راز محمد به عنوان فرمانده زون ۸۰۸ تعیین شدند. بر اساس بخش‌بندی وزارت داخله، زون ۳۰۳ شامل ولایت‌های شرقی و مرکزی از جمله پکتیا، خوست، غزنی و بامیان می‌شود. ولایات قندوز، تخار، بغلان و بدخشان شامل زون ۸۰۸ می‌شوند.

ویس احمد برمک وزیر امور داخله، امآنلاین شنبه (۲۲ ثور) در مراسمی ویژه این ۱۶ فرمانده پولیس را معرفی کرد.

آقای برمک تاکید کرد که این فرماندهان بین سه تا پنج ماه به گونه آزمایشی کار خواهند کرد و پس از بررسی دستاوردهای‌شان، مدت کاری‌شان تمدید خواهد شد.

وی بیان داشت:”ما در برابر چالش‌های جدی قرار داریم و نیاز بود تا یک سری تغییرات در فرماندهی‌های پولیس کشور بوجود بیاوریم”.

وزیر امور داخله گفت:” همین منظور ۱۶ ژنرال جدید برای فرماندهی پولیس در ولایت‌ها به شمول دو فرمانده زون کشور تعیین شدند و به زودی به کار خود آغاز خواهند کرد.”

آقای برمک افزود:” این فرماندهان به مدت سه تا پنج ماه کار خواهند کرد و کارکردهای آنان مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت، این فرماندهان در صورتیکه صداقت و لیاقت خود را در این سمت‌ها ثابت کنند به وظایف خود ادامه خواهند داد اما در غیر آن تبدیل خواهند شد.”

این در حالی است که امآنلاین مجلس نمایندگان با اشاره به افزایش ناامنی‌ها در بخش‌هایی از کشور، مقام‌های امنیتی را به بی‌کفایتی متهم کردند.

حمید پارسا- نویسنده وستر