برای باز پس گیری ولسوالی تاله و برفک با مقام‌های بالا در تماس هستیم


برای باز پس گیری ولسوالی تاله و برفک با مقام‌های بالا در تماس هستیم

والی بغلان با تایید سقوط ولسوالی تاله و برفک به دست طالبان می‌گوید، برای بازپس گیری این ولسوالی با مقامات بالا در تماس است.

به گزارش نویسنده وستر؛ دیآنلاین سه شنبه (۱۸ثور) طالبان مسلح از چندین استقامت بالای ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان حملات تهاجمی شان را آغاز کردند و کنترول این ولسوالی را از دست نیروهای امنتی خارج کردند.

درهمین حال عبدالحی نعمتی والی ولایت بغلان علت سقوط این ولسوالی را دیر رسیدن کمک‌های هوایی عنوان کرده به نویسنده وستر می‌گوید که ولسوال تاله و برفک و دیگر کارمندان این ولسوالی بطور موقت به طرف کوه‌های شمال غرب این ولسوالی عقب‌نشینی کرده‌اند.

با این وجود آقای نعمتی از تلاش‌ها برای باز پس گیری این ولسوالی نیوزمی‌دهد و می‌گوید:” تلاش‌های ما برای پس گرفتن این ولسوالی جریان دارد و بامقامات بالا درتماس هستیم تا پلان و طرح منظم را پس گرفتن این ولسوالی روی دست گیریم.”

با این حال محمد صفدر محسنی رییس شورای ولایتی بغلان به رسانه گفته که با سقوط این ولسوالی سرنوشت حدود ۲۵۰ سرباز معلوم نیست و بیش از ۲۰ عراده هاموی و رنجر نظامیان با مقدار زیاد مهمات نیز به دست طالبان افتاده است.

محسنی اظهار داشت که ۳۰۰ نیروی امن و نظم عامه از این ولسوالی بیرون شده و شماری از این نیروها به اسارت طالبان در آمده‌اند.

درهمین حال ذبیح الله مجاهد که خود را سخنگوی طالبان معرفی می‌کند، نیوز تصرف ولسوالی تاله و برفک را تایید کرده است.

وی ادعا می‌کند که طالبان تلفات سنگین را به نیروهای امنیتی وارد کرده است و مقداری زیاد اسلحه و مهمات و تجهیزات آنان را به دست آورده است.

از سوی هم والی ولایت بغلان می‌گوید که به دلیل قطع بودن ارتباطات مخابراتی درباره تلفات نیروهای امنیتی و غیرنظامیان در این ولسوالی معلوماتی در دست ندارد.

عبدالاحمد حسینی- نویسنده وستر