برگزاری مسابقه کارتون با موضوع پیامبر اسلام لغو شد


برگزاری مسابقه کارتون با موضوع پیامبر اسلام لغو شد

گیرت ویلدرز رهبر حزب آزادی‌خواه هالند اعلام کرده که برگزاری مسابقه کارتون با موضوع پیامبر اسلام را لغو کرده است.

به گزارش نویسنده وستر؛ گیرت ویلدرز که عضویت مجلس نمایندگان هالند را دارد و یکی از منتقدان سرسخت اسلام است، گفت که به دلیل میزان بلند خطر بآنلاین خشونت‌ها علیه مردم بی گناه، این رقابت را لغو می‌کند.

وی آنلاین پنجشنبه (۸ سنبله) با نشر نیوزنامه‌ای افزود که او هرگز از مبارزه شخصی خود در برابر اسلام دست بردار نخواهد شد.

پیش از این رهبر حزب آزادی‌خواه هالند گفته بود که مسابقه کارتونی را با موضوع پیامبر اسلام (ص) به زودی در این کشور راه اندازی می‌کند.

این‌گونه مسابقه و نمایشگاه‌ها در اروپا همواره با موجی از اهانت به پیامبر اسلام و مسلمانان همراه بوده است.

این حزب اعلام کرده بود که برای افرادی که بتوانند بهترین کارتون را در توهین به ساحت پیامبر اسلام طراحی کنند ۱۰ هزار دالر جایزه تعیین کرده است.

اقدام حزب آزادی‌خواه هالند با موجی از محکومیت‌ها در جهان اسلام مواجه شده بود.

وزارت خارجه افغانستان، راه اندازی این رقابت، نشر و پخش تصاویر موهن نسبت به حضرت محمد (ص) پیامبر گرامی مسلمانان جهان را نه تنها مایه تاثر عمیق دولت و ملت افغانستان، بلکه باعث برانگیختن احساسات همه‌ مسلمانان و آزادگان جهان، خوانده بود.

در اعلامیه وزارت خارجه آمده بود که اهانت به تمام ادیان و ارزش های مقدس بشری امر ناپسند، شنیع، غیر انسانی و مغایر اصول و معیار های پذیرفته شده اخلاقی، حقوق بشری و آزادی بیان است و این تصمیم را شدیداً تقبیح کرده است.

وزارت خارجه افغانستان از نهاد های مسوول در سازمان ملل و جامعه جهانی به گونه جدی خواسته بود تا از کرده‌های که باعث ایجاد نفرت و آشوب میان پیروان ادیان می‌گردد، جلو گیری به عمل کنند.

عمران‌خان نخست‌وزیر جدید پاکستان نیز گفته بود که اسلام‌آباد قصد دارد این موضوع را در ماه روان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مطرح و آن را محکوم کند.

به گفته او، تعداد کمی از کشورهای غربی حساسیت‌های دینی مسلمانان را نسبت به این‌گونه موضوعات درک می‌کنند و کشورهای انگشت‌شماری دست به چنین اقداماتی می‌زنند که توطئه آنان با اتحاد مسلمانان جهان با شکست مواجه می‌شوند.

نویسنده وستر- امور بین‌الملل