به دلیل افزایش ناامنی‌ها؛ مکاتب ولایت فراه رخصت شدند


به دلیل افزایش ناامنی‌ها؛ مکاتب ولایت فراه رخصت شدند

وزارت معارف کشور اعلام کرده است که تا بهبود وضعیت امنیتی در ولایت فراه، مکاتب و سایر مراکز تعلیمی در این ولایت رخصت می‌باشند.

به گزارش نویسنده وستر؛ وزارت معارف، امآنلاین پنجشنبه (۲۷ ثور) با نشر اعلامیه ای گفت که این تصمیم به منظور حفظ جان شاگردان، استادان و کارمندان معارف گرفته شده است.

در اعلامیه آمده است:”وزارت معارف نظر به نگرانی‌های شدید امنیتی در ولایت فراه و به منظور حفظ جان شاگردان، استادان و کارمندان معارف اعلام می‌دارد که الی بهبود و ضع امنیتی این ولایت مکاتب و سایر مراکز تعلیمی رخصت می‌باشند.”

وزارت معارف به ریاست معارف فراه هدایت داده که تا پایان مشکلات امنیتی دروس و امتحانات شاگردان را تا هدایت بعدی (بعد از عید رمضان) به تعویق بیاندازند.

گفتنی است که شب گذشته، گروه طالبان بار دیگر به شهر فراه حمله کرده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند. این در حالی است که طالبان بامداد آنلاین سه‌شنبه نیز با راه اندازی حملات گروهی به شهر فراه حمله کردند و تا بخش‌هایی از شهر پیشروی کردند که با مقاومت شدید نیروهای امنیتی روبرو شدند. طالبان پس از متحمل شدن تلفات سنگین مجبور به عقب نشینی از شهر فراه شدند.

نویسنده وستر- کابل