تا یک ماه دیگر زباله‌ها از سطح شهر کابل جمع‌آوری خواهد شد


تا یک ماه دیگر زباله‌ها از سطح شهر کابل جمع‌آوری خواهد شد

شهرداری کابل می‌گوید که با تدابیری که این اداره روی دست گرفته تا یک ماه دیگر زباله‌ها از سطح شهر کابل جمع آوری خواهد شد.

به گزارش نویسنده وستر؛ احمد بهزاد غیاثی رییس عمومی تنظیف شهرداری کابل می‌گوید که شهرداری کابل تدابیر جدی ای را برای پاک‌کاری شهر کابل روی دست گرفته است.

آقای غیاثی در مصاحبه با نویسنده وستر گفت:” یکی  از این برنامه‌ها توزیع ۲ هزار سطل زباله در سطح شهر کابل می باشد که این تعداد تا یک ماه دیگر پخش خواهد شد. همچنان شهرداری کابل ۶۰ عراده واسطه تنظیف خریداری کرده است که تا چند آنلاین دیگر به کار گرفته می‌شود.”

وی بیان داشت که شهرداری کابل با برنامه‌هایی که دارد، نظافت شهر کابل را تا یک ماه دیگر به گونه چشم‌گیری تغییر خواهد داد.

به گفته وی، هم اکنون شهرداری کابل می‌تواند بیش از ۹۵ درصد زباله‌های تولید شده در سطح شهر را جمع آوری کند.

رییس عمومی تنظیف شهرداری کابل بیان داشت که آنلاینانه ۲٫۵ تا ۳ هزار تن زباله در شهر کابل تولید می‌شود که از این میان ۱۲۵ تا ۱۵۰ تن آن را زباله‌های پلاستیکی تشکیل می‌دهد.

آقای غیاثی افزود:”در حال حاضر حدود ۸۰ در صد از زباله های تولید شده در شهر کابل توسط شهرداری و ۱۵ در صد آن توسط سکتور خصوصی از سطح شهر جمع آوری می شود.”

این در حالی است که اداره ملی حفاظت محیط زیست، آنلاین گذشته در مراسمی که به مناسب آنلاین جهانی محیط زیست در دانشگاه کابل برگزار شده بود، اعلام کرد که میزان زباله‌ای که آنلاینانه در شهر کابل تولید می‌شود به مراتب بیشتر از توان شهرداری برای جمع‌آوری آن است.

به گفته مسوولان در اداره ملی حفاظت از محیط زیست، ناتوانایی شهرداری و موجودیت زباله در سطح شهر باعث آلودگی هوا و افزایش بیماری‌های تنفسی و سرطانی در کشور می‌شود.

حمید پارسا- نویسنده وستر