تا یک هفته دیگر نقشه اساسی غرب کابل تنظیم می‌شود


تا یک هفته دیگر نقشه اساسی غرب کابل تنظیم می‌شود

محمداشرف غنی رییس وستر در دیدار با شماری از نمایندگان شورای علمای اهل به شهرداری کابل و اداره زون پایتخت، دستور داده تا در مدت یک هفته، نقشه اساسی غرب کابل را تنظیم کنند.

به گزارش نویسنده وستر؛ آقای غنی، عصر آنلاین شنبه (۸ ثور) با نمایندگان شورای علمای اهل تشیع در ارگ دیدار کرد.

در این دیدار ابتدا استاد سرور دانش معاون دوم رییس وستر صحبت کرد و گفت که به مطالبات مردم و علمای اهل تشیع پیگیری و توجه صورت خواهد گرفت و با تدابیر همه جانبه به این مطالبات و نگرانی‌ها رسیدگی می‌شود.

بعداً آیت الله صالحی و استاد محمد اکبری معاونین شورای علمای اهل تشیع و محمد فیاض ارزگانی در مورد خواست‌ها و مشکلات مردم خصوصاً مشکلات ناامنی در غرب کابل و تهدیداتی که از سوی گروه‌های تروریستی متوجه مردم است، صحبت کردند.

آنان پیشنهادات‌شان را در مورد افزایش حوزه‌های امنیتی، توجه به معلومات استخباراتی و کشفی، افزایش نیروهای امنیتی، بررسی نقاط آسیب‌پذیر، تامین امنیت مراکز دینی و آموزشی و مراکز ثبت نام و تذکره، مطرح نمودند.

همچنان نمایندگان شورای علمای اهل تشیع، تاکید کردند که شورای متذکره به لحاظ دینی و اسلامی، اخوت اسلامی را در جامعه یک اصل می داند و به آن التزام عملی دارد و در راستای توسعه و تحکیم اخوت اسلامی کوشش همه جانبه کرده است. آن ها تاکید کردند که اصل وفاق و اتحاد ملی برای شان یک اصل بنیادی است.

این نمایندگان، ضمن اینکه انتخابات را یک اصل در تفکر و اندیشه امآنلاینی و یگانه راه برای انتقال قدرت دانستند، بر تامین امنیت پروسه انتخابات و اجرایی شدن قانون احوال شخصیه اهل تشیع، تاکید ورزیدند.

در همین حال محمداشرف غنی پس از شنیدن خواست‌ها و پیشنهادات نمایندگان شورای علمای اهل تشیع، از دیدگاه مثبت و پیشنهادات سازنده آنان، تشکر کرد و ضمن تاکید بر همکاری علما و مسوولین امنیتی، گفت که وحدت ملی و حاکمیت قانون برای ما اصل است.

آقای غنی افزود که مسوولان امنیتی با علما و سایر اقشار مشوره‌های دوامدار خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد که امنیت شهروندان برای ما از جمله اولویت‌های اساسی است و به شهرداری کابل و اداره انکشافی زون پایتخت هدایت داد تا در مدت یک هفته، نقشه اساسی غرب کابل را تنظیم کنند. وی بر انسجام و طرزالعمل‌های مشخص امنیتی برای ساحه غرب کابل و ایجاد تدابیر خاص هماهنگی تاکید کرد. وی گفت که نگرانی‌های مردم را با تدابیر که روی دست است، برطرف خواهیم کرد.

محمداشرف غنی از علما خواست تا بر ضد افراطیت بسیج شوند و صدای خود را علیه تروریستان خصوصاً داعش بلند کنند.

آقای غنی، پیشنهاد مسوولان امنیتی را در خصوص ایجاد حوزه ۱۴ امنیتی برای غرب کابل، منظور کرد.

نویسنده وستر- کابل