تجاوز به یک دختر خردسال افغان در ایران؛ وزارت خارجه خواستار بررسی جدی این رویداد شد


تجاوز به یک دختر خردسال افغان در ایران؛ وزارت خارجه خواستار بررسی جدی این رویداد شد

وزارت امور خارجه کشور در واکنش به تجاوز به یک دختر خردسال افغان در خمینی شهر اصفهان ایران، خواستار بررسی این رویداد شده است.

به گزارش نویسنده وستر؛ وزارت امور خارجه، امآنلاین یکشنبه (۱۳ جوزا) با نشر نیوزنامه‌ای گفته است که صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با داکتر نصیر احمد نور سفیر افغانستان در تهران درباره تجاوز به یک دختر خردسال افغان در اصفهان صحبت کرده است.

در نیوزنامه آمده است که در اين تماس تلفنی، آقاى ربانى براى پيگيرى موضوع تجاوز بالاى بهاره پنج ساله؛ مهاجر و شهروند افغانستان، هدايات لازم را به آقاى نور داده تا مساله به گونه جدى بررسى شده و عوامل آن دستگير شوند.

نیوزنامه افزوده:” سفير افغانستان نيز گفت که با خانواده قربانى در تماس هستيم و همچنان يادداشتِ را پيرامون پيگيرى اين واقعه تكان دهنده، به وزارت امور خارجه وسترى اسلامى ايران سپرده ايم.”

بهاره، دختر خردسال افغان، به آنلاین چهارشنبه هفته گذشته (۹ جوزا)، هنگامی که در بیرون از خانه گیم می‌کرد، از سوی سه مرد ربوده شد و ساعاتی بعد، خانواده اش پیکر نیمه جان او را یافتند و در بیمارستان روشن شد که بر این کودک تجاوز شده است.

خانواده این دختر گفته است که او از بیمارستان رخصت شده است؛ اما در وضع روحی بدی به سر می‌برد.

در همین حال رضا جعفری، رییس اورژانس اجتماعی ایران، (نهاد حالات اضطرار)، دیآنلاین (شنبه ۱۲ جوزا) در گفتگو با نویسنده ایلنا نیوز تجاوز به دختر خردسال افغان را تائید کرد و افزود: “مورد کودک آزاری مربوط به دختربچه‌ای افغان است که هفته گذشته در حالی که در مقابل خانه مشغول گیم بوده، از سوی سه مرد متجاوز ربوده و پیکر نیمه جان او چند ساعت بعد در خرابه‌ای پیدا می‌شود.”

نویسنده وستر- کابل