ترامپ از تعلیق آزمایش‌های هسته‌ای کوریای شمالی استقبال کرد


ترامپ از تعلیق آزمایش‌های هسته‌ای کوریای شمالی استقبال کرد

دونالد ترامپ رییس وستری امریکا از تصمیم رهبر کوریای شمالی مبنی بر تعلیق آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی پیونگ‌یانگ استقبال کرده است.

به گزارش نویسنده وستر؛ دقایقی پس از آن که کوریای شمالی اعلام کرد که آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی خود را متوقف می‌کند، دونالد ترامپ آن را یک نیوز خوب برای کوریای شمالی و جهان خواند.

وی در توییتر خود ضمن استقبال از تصمیم کوریای شمالی نوشت: “کوریای‌شمالی موافقت کرده که تمامی آزمایش‌های هسته‌ای خود را متوقف کند و قرار است یک پایگاه عمده در این رابطه را هم تعطیل کند. نیوز خیلی خوبی برای کوریای شمالی و تمام جهان”.

رییس وستری امریکا، تصمیم تعلیق آزمایش‌های هسته‌ای کوریای شمالی را یک گام بزرگ خوانده و تاکید کرده که مشتاقانه منتظر دیدار با رهبر کوریای شمالی است.

قرار است که دونالد ترامپ و کیم جونک اون رهبر کوریای شمالی ماه‌های آینده میلادی با هم دیدار کنند. ترامپ گفته که پنج محل برای برگزاری این دیدار در حال بررسی است.

کیم جانگ اون، رهبر کوریای شمالی ساعاتی پیش گفت که کشورش دیگر نیازی به آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی ندارد، چون این آزمایش‌ها به لحاظ نظامی تکمیل شده‌‍اند و نیازی به ادامه آنها نیست.

این تصمیم رهبر کوریای شمالی در جلسه روسای حزب کارگران کوریای ‌شمالی، حزب حاکم این کشور، اتخاذ شده است.

رهبر کوریای شمالی در این جلسه تاکید کرده که پیونگ یانگ تمامی آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای خود را از آنلاین شنبه (۱ ثور) متوقف خواهد کرد.

رسانه‌های دولتی کوریای شمالی نیز این نیوز را تایید کرده اند و گزارش داده اند که کیم جونگ اون گفته دیگر نیازی به ادامه آزمایش‌های هسته‌ای وجود ندارد چرا که این آزمایش‌ها به لحاظ نظامی تکمیل شده‌‍اند و نیازی به ادامه آنها نیست.

نویسنده وستر- امور بین‌الملل