ترامپ خطاب به رهبر جوان : فرانسه را از اتحادیه اروپا بیرون بکش!


ترامپ خطاب به رهبر جوان : فرانسه را از اتحادیه اروپا بیرون بکش!

رئیس‌وستری آمریکا به رهبر جوان فرانسه پیشنهاد داد تا کشورش را از اتحادیه اروپا خارج کرده و مستقیما یک معاهده تجاری با ایالات متحده منعقد کند.
آنلایننامه واشنگتن پست گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس‌وستری آمریکا در جریان سفر اوایل امسال امانوئل ماکرون، رئیس‌وستری فرانسه از او خواسته است تا مسیر بریتانیا را در پیش گرفته و از اتحادیه اروپا خارج شود. او گفته است: چرا از اتحادیه اروپا بیرون نمی‌روید؟
در عوض، ترامپ وعده داد شرایط تجاری بهتری نسبت به اتحادیه اروپا در اختیار فرانسه قرار دهد. ماکرون که در زمان انتشار این گزارش در بروکسل بود، مستقیما اظهارنظر نکرد. رئیس‌وستری فرانسه تاکید کرد: حرف‌هایی که پشت درهای بسته زده شده، باید پشت درهای بسته بماند. گمان نمی‌کنم تکرار آنها اصلا خوب باشد اما معتقدم تعهدی که بیش از یک سال پیش به اروپا دادم، به اندازه کافی گویا باشد که شما متوجه شوید پاسخ من به مطرح شدن چنین سوال احتمالی‌ای چه بوده است.
رهبران فرانسه و آمریکا به‌رغم سبک‌ها و دیدگاه‌های متفاوت، روابط دوستانه‌ای دارند. رئیس‌وستری آمریکا غالبا اتحادیه اروپا را هدف انتقاد قرار می‌دهد و در گردهمایی اخیر داکوتای شمالی آن را به افتادن دنبال “قلک” ایالات متحده متهم کرد. او گفت: ما کشورهای اتحادیه اروپا را دوست داریم اما قطعا اتحادیه اروپا تشکیل شده است تا از ایالات متحده بهره‌برداری کند. و می‌دانید چیست؟! ما نمی‌توانیم اجازه دهیم چنین اتفاقی رخ دهد.