تروریستان خارجی در جوزجان مخفیگاه‌های دو هزار نفری ساخته‌اند


تروریستان خارجی در جوزجان مخفیگاه‌های دو هزار نفری ساخته‌اند

یک عضو مجلس نمایندگان می‌گوید که تروریستان خارجی در ولایت جوزجان صوف‌هایی زده اند که هیچ گونه بمب قدرت تخریب آن را ندارد.

به گزارش نویسنده وستر؛ عبدالستار درزابی نماینده مردم جوزجان در مجلس می‌گوید که تروریستان چیچینی، ازبیکستان، تاجیکستانی و حتی فرانسوی از این صوف‌ها استفاده می‌کنند.

به گفته او، هرکدام این صوف‌ها که در دامنه کوه‌های ولسوالی‌های درزاب و قوشتپه کنده شده اند ظرفیت بیش از ۲ هزار نفر را به صورت همزمان دارند.

او همچنین خاطر نشان کرد که تروریستان خارجی در این ولایت قرارگاه‌های بزرگ آموزشی و شفاخانه‌های مجهز احداث کرده اند.

آقای درزابی افزود که تروریستان در ولایت جوزجان ۶۴ مکتب را مسدود کرده و ۳۶ هزار کودک را از رفتن به مکاتب باز داشته اند.

به گفته او تروریستان خارجی، کودکا ۱۱ ساله تا ۱۸ ساله را در قرارگاه‌های آموزشی شان آموزش اسلحه، ساخت و جا گذاری بمب و استعمال سایر تجهیزات نظامی می‌دهند.

به گفته او، اگر حکومت در راستای انجام عملیات و پاکسازی این مناطق از وجود تروریستان خارجی توجه و اقدام جدی نکند، استقرار آنان در جوزجان امنیت تمام ولایت های شمال را با خطر جدی مواجه می‌سازند.

با این وجود، نمایندگان جوزجان در شورای ملی تاکید دارند که نیروهای امنیتی در این ولایت نمی‌توانند علیه این تروریستان ایستادگی کنند زیرا تروریستان از تجهیزات و امکانات پیشرفته برخوردار هستند و باید نهادهای امنیتی از مرکز دستور انجام عملیات بزرگ تصفیه‌ی را صادر کنند.

درزابی تاکید کرد که اگر حکومت نمی تواند عملیات گسترده نظامی راه اندازی کند؛ مجاهدین سابق را مسلح کند تا آنان در برابر این تروریستان بجنگند و مناطق شان را از حضور تروریستان نگهداری کنند.

پیش از این گفته می‌شد که هزاران خانواده از بیم هراس افگنان از ولسوالی‌های درزاب و قوشتپه ولایت جوزجان کوچیده اند و خانواده‌های که در منطقه باقی مانده اند نیز زیر فشار شدید هراس افگنان قرار دارند.

نویسنده وستر- کابل