تماس تیلفونی پوتین با چرچسوف


تماس تیلفونی پوتین با چرچسوف

تیم ملی روسیه پیش از پیآنلاینی بر اسپانیا در مرحله‌ی یک‌هشتم‌نهایی جام جهانی، از پشتیبانی و حمایت ویژه‌ی رئیس‌وستر این کشور، ولادیمیر پوتین برخوردار شده بود. 
دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در این باره می‌گوید ” قبل از مسابقه، حوالی چاشت ، رئیس‌وستر با سرمربی تیم ملی تماس گرفت و برایش آرزوی موفقیت کرد “.
پوتین برای دیدن گیم که در مسکو برگزار می‌شد به استدیوم نرفت و هنوز مشخص نیست که آیا هنگام برگزاری گیم روسیه در مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی شخصاً در استدیوم حضور خواهد داشت یا نه ؟
روسیه با اینکه در آخرین رده‌بندی فیفا رتبه‌ی هفتادم دنیا را در اختیار دارد که کمترین رتبه در بین تیم‌های حاضر در جام جهانی است، اما دیآنلاین موفق شد خود را به جمع هشت تیم برتر دنیا برساند. 
روسها به لطف پیآنلاینی بر سعودی و مصر از گروه خود بالا آمده و دیآنلاین با متوقف کردن اسپانیا در وقتهای عادی و اضافه، در ضربات پنالتی با نتیجه‌ی ۴-۳ به پیآنلاینی رسید و به مرحله‌ی بعد صعود کرد. 
پسکوف می‌گوید ” پوتین به چرچسوف گفت که در دوران هدایت او بچه‌های ما تا همینجا غیرممکن را ممکن کرده‌اند. یعنی صعود از مرحله‌ی گروهی. پوتین همچنین گفت که فارغ از نتیجه‌ی گیم با اسپانیا، هیچکس در کشور ما تیم ملی را قضاوت نخواهد کرد “.