ثروت و معاش عمران خان چقدر است؟


ثروت و معاش عمران خان چقدر است؟

“عمران خان، گیمکن سابق و مشهور کریکت پاکستان که چند سالی است سودای قدرت دارد، بالاخره توانست به عنوان نخست وزیر این کشور هسته‌ای با اکثریت آرا منصوب شود. سوال مهم درباره او این است که درآمد خالص و حقوق او در این سمت چقدر خواهد بود؟”
 آنلایننامه اکسپرس در گزارشی به درآمد خالص و میزان معاش دریافتی عمران خان پرداخته است: «عمران خان با نام کامل “عمران احمد خان نیازی”، نخست وزیر ۶۵ ساله پاکستان در انتخابات ماه گذشته میلادی رای آورد و حزبش به نام تحریک انصاف پاکستان موفق شد اکثریت چوکی ها را از آن خود کند؛ ۱۵۱ چوکی  از ۳۴۲ چوکی مجمع ملی. رای گیری آنلاین جمعه در مجمع ملی برگزار شد و طی آن عمران خان به عنوان نخست وزیر جدید پاکستان منصوب شد تا دولت تشکیل دهد.
او وعده داده تا با فساد مبارزه کند، فقر را در پاکستان ۲۰۸ میلیون نفری بکاهد و همچنین قول داده تا پاکستانی نوین ایجاد کند.
پوشش خان، دریشی بلند سنتی موسوم به شروانی است که استایل قهرمانش و بنیانگذار پاکستان، محمدعلی جناح است.
او در جریان مراسم سوگند نخست وزیری گفت: من به پاکستان ایمان و اعتقاد دارم.
معاش خالص عمران خان چقدر است؟
براساس گزارش وبسایت Celebrity Networth، درآمد عمران خان ۵۰ میلیون دالر  یا ۳۸ میلیون پوند است.این گیمکن سابق کریکت در سال‌های اخیر تغییرات زیادی کرده و در جایگاه یک پوپولیست، قدرت گرفته است.او پیام‌های ضد فساد را در جامعه پاکستانی گسترانیده که به شدت مورد قبول جوانان این کشور بوده و آنها را به خود جذب کرده است.
در سال روان میلادی، کمیسیون انتخابات پاکستان جزئیات دارایی‌های خان ۶۵ ساله را منتشر کرد.
رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان به این نهاد انتخاباتی اعلام کرده بود که خالص دارایی‌هایش ۳۸ میلیون روپیه یا معادل ۴۲۷ هزار پوند است.
براساس مدارکی که در اختیار پایگاه نیوزی داون گذاشته شده، خالص دارایی‌های او در ۳۰ جون ۳۸ میلیون و ۶۹۴ هزار و ۴۹۳ روپیه یا ۴۳۵ هزار پوند است.
در یک سال گذشته عمران خان ۴ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۶۱۱ روپیه معادل ۵۴ هزار پوند درآمد داشته و ۱۰۳ هزار و ۷۶۳ روپیه معادل ۱۱۶۵ پوند مالیات پرداخت کرده است.سایر منابع درآمدی عمران خان از کشاورزی، معاش بازنشستگی فدراسیون کریکت پاکستان، معاش اعضای مجمع ملی پاکستان و سود بانکی است؛ او ۱۶۸ جریب زمین کشاورزی دارد.
عمران خان دو حساب دالری به ارزش‌های ۳۷۹ هزار و ۷۶۰ دالر و ۱۴۷۰ دالر و یک حساب پوندی به ارزش ۷ هزار و ۶۸ پوند دارد.او حتی یک حساب یورو دارد که البته خالی است.
آنلایننامه‌های پاکستانی نوشته‌اند که عمران خان ۱۴ ملک در داخل پاکستان دارد که اکثر آنها به او ارث رسیده است.اقامتگاه “بانی گالا” عمران خان به ارزش ۱۱ میلیون و ۴۷۱ هزار روپیه معادل ۱۲۹ هزار پوند است.
معاش عمران خان چقدر است؟
درآمد ماهیانه نخست وزیر جدید پاکستان کمتر از سایر وزرا، قضات و اعضای پارلمان است.
معاش ماهیانه یک نخست وزیر ۱۴۰ هزار روپیه است که شامل تمامی هزینه‌های ماهیانه بجز مالیات می‌شود.
براساس گزارش این منبع، حقوق وزیر فدرال، وزرای دولت و سناتورها بیشتر از نخست وزیر پاکستان است.»