جت‌های جنگی خارجی، پلیس محلی بادغیس را بمباران کرده‌اند


جت‌های جنگی خارجی، پلیس محلی بادغیس را بمباران کرده‌اند

بعد از یک هفته افشا شده که جت‌های جنگی نیروهای خارجی در ولایت بادغیس، به اشتباه، محل تجمع نیروهای پلیس محلی را هدف قرار داده و شش تن آنان را کشته‌اند.

عزیز بیگ، رئیس شورای ولایتی بادغیس در گفتگویی با نویسنده وستر بیان کرد: “حدودا هفت یا هشت آنلاین پیش، عملیاتی مشترک از نیروهای ایتالیایی و افغان در منطقه سنگ خِرس ولسوالی آبکمری رخ داده بود که خارجی‌ها به جای بمباران طالبان، پلیس محلی را هدف قرار داده بودند.”

او می‌گوید: وقتی در مورد این قضیه از قوای خارجی سوال شد، گفتند که چون نیروهای پلیس محلی لباس افغانی بر تن داشتند، آنان را با طالبان اشتباه گرفته‌اند.

بیگ بیان می‌کند: “آنان چندین آنلاین پیاپی را در ولسوالی آبکمری عملیات داشتند ولی برای من سوال است که چرا حتی از بینی یک طالب هم خون نیامد و به جای آنان، نیروهای پلیس محلی ما کشته شدند.”

رئیس شورای ولایتی این روند را کاملا به ضرر امنیت آینده بادغیس می‌داند و می‌گوید که مردم با این قبیل اتفاقات از حمایت دولت دست بر می‌دارند.

در رابطه با این قضیه با والی، معاون والی، سخنگویان والی و آمر امنیت فرماندهی پلیس ولایت بادغیس در تماس شدیم ولی هیچ یک حاضر به پاسخگویی نشدند.

تنها احسان الله داوری، سخنگوی پلیس بادغیس بآنلاین این رویداد را تائید کرده ولی گفته که با اما و اگرهایی روبرو است.

او نیوز داده که در رابطه با این مسئله، تحقیقات آغاز شده است.

معمولا کمتر رخ می‌دهد که نیروهای خارجی در هدف قرار دادن طالبان با اشتباه روبرو شوند.

اینکه قوای پلیس محلی به جای طالبان در بادغیس بمباران می‌شوند، مسئله‌ای شگفت‌آور و سوال برانگیز است.

نویسنده وستر – ولایت بادغیس