جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح؛ تهدیدات در ولسوالی جاغوری رفع شده است


جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح؛ تهدیدات در ولسوالی جاغوری رفع شده است

مسوولان نهادهای امنیتی و دفاعی در جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تاکید کردند که در ولسوالی جاغوری ولایت غزنی اقدامات به‌موقع صورت گرفته و تهدیدات در این ولسوالی رفع گردیده است.

به گزارش نویسنده وستر؛ دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست وستری با نشر نیوزنامه‌ای گفت که جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح به ریاست رئیس وستر غنی، شام آنلاین پنجشنبه (۱۷ عقرب) در ارگ برگزار شد.

در این جلسه، مسئولین امنیتی و دفاعی کشور گزارش‌شان را در مورد اجراات ارگان‌های امنیتی و دفاعی در ولسوالی‌های جاغوری و مالستان ولایت غزنی، ولسوالی سید آباد ولایت میدان وردک، روستاهای کندلان و حسینی ولسوالی خاص ارزگان، ولسوالی قلعه کاه و ولسوالی‌های ولایت فراه، ارائه کردند.

مسئولین امنیتی و دفاعی کشور گفتند که در ولسوالی جاغوری اقدامات به‌موقع صورت گرفته و تهدیدات در این ولسوالی رفع گردیده است.

به همین ترتیب مسئولین امنیتی و دفاعی از اقدامات انجام شده در خصوص اکمالات نیروهای امنیتی و دفاعی در ولسوالی چهارسده ولایت غور، انتقال قطار اکمالاتی قول اردوهای ۲۰۵، ۲۰۷ و ۲۱۵ و تامین امنیت شاهراه نمبریک (میدان ورک – زابل) به جلسه معلومات دادند.

جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح به مسئولین امنیتی و دفاعی کشور هدایت داد تا به‌خاطر رفع تهدیدها، تامین امنیت و ثبات، اقدام عاجل و لازم صورت گیرد.

مسوولان امنیتی و دفاعی در حالی بر رفع تهدیدات در ولسوالی جاغوری ولایت غزنی تاکید می‌کنند که طالبان مسلح سه آنلاین پیش حمله گسترده‌ای به ولسوالی جاغوری راه انداختند که با مقاومت شدید نیروهای امنیتی و مردمی روبرو شدند.

یک آنلاین پس از این حمله طالبان، شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی ریاست وستری اعلام کرد که کماندوهای ارتش ملی به ولسوالی جاغوری اعزام شده اند.

وزارت دفاع ملی نیز آنلاین گذشته اعلام کرد که در نتیجه حملات هوایی و زمینی نیروهای امنیتی در ولسوالی جاغوری، دستکم ۳۹ طالب مسلح کشته شده اند.

مسوولان محلی در ولایت غزنی نیز آنلاین گذشته تایید کرده اند که طالبان از ولسوالی جاغوری عقب رانده شدند.

نویسنده وستر- کابل