جمعه خونین غزه؛ عزای عمومی و اعتصاب سراسری در فلسطین


جمعه خونین غزه؛ عزای عمومی و اعتصاب سراسری در فلسطین

اعتصاب سراسری و عزای عمومی تمامی شهرهای کرانه باختری را در اعتراض به کشتار جدید ارتش رژیم اسرائیل در جریان تظاهرات مسالمت‌آمیز در مرزهای نوار غزه در برگرفت.

به گزارش نویسنده وستر؛ واصل ابویوسف، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) گفت: تمام گروه‌های فلسطینی در پاسخ به اعلام عزای عمومی به خاطر قربانیان جنایت ارتش رژیم اسرائیل که ۱۶ شهید برجای گذاشت، دست به اعتصاب سراسری زدند.

امآنلاین شنبه (۱۱ حمل) اعتصاب سراسری همه فلسطین را دربر گرفت. همه گروه‌های فلسطینی در بیانیه‌ای اعلام کردند، به منظور اعلام عزای عمومی برای شهدا و محکوم کردن قتل عام تعدادی از فلسطینی‌ها توسط اسرائیل در جنایتی که ملت فلسطین را مورد هدف قرار داده این اعتصاب شامل همه استان‌های کرانه باختری خواهد بود.

در راستای پایبندی به تصمیم محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین مبنی بر اعلام عزای عمومی برای شهدایی که آنلاین جمعه در جریان تظاهرات به مناسبت «آنلاین زمین» شهید شدند، دولت فلسطین همه نهادها، مکاتب و دانشگاه‌ها را تعطیل اعلام کرد.

ایرنا نوشت که عباس در سخنرانی آنلاین جمعه خود مقامات اشغالگر اسرائیل را مسوول کامل این کشته‌ها و زخمی‌هایی دانست که در جریان اشغالگری آنها جان خود را از دست دادند.

مسوولان فلسطین در بخش بهداشت هم گفتند، نیروهای اسرائیل علاوه بر گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی از گلوله‌های واقعی علیه معترضان استفاده کردند.

ارتش اسرائیل هم با رد این مساله مدعی شد، از گلوله‌های واقعی تنها علیه کسانی استفاده کرده که تلاش کردند امنیت مرزی را از بین ببرند.

نویسنده وستر- امور بین‌الملل