جنرال دوستم امآنلاین وارد کابل می‌شود


جنرال دوستم امآنلاین وارد کابل می‌شود

قرار است که جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست وستری بعد از ظهر امآنلاین یکشنبه (۳۱ سرطان) از ترکیه وارد کابل شود.

به گزارش نویسنده وستر؛ ارگ ریاست وستری نیوز برگشت جنرال دوستم از ترکیه به افغانستان را تایید کرده است.

هارون چخانسوری سخنگوی ریاست وستری گفته است که روند درمان آقای دوستم در ترکیه به پایان رسیده و او فردا به کابل خواهد آمد.

آقای چخانسوری بیان داشته که آقای دوستم با تمام اختیارات قانونی‌اش به کارش به عنوان معاون اول رییس وستری ادامه خواهد داد.

وی تاکید کرده که پرونده اتهاماتی که بر آقای دوستم وارد است، از سوی نهادهای عدلی و قضایی بررسی خواهد شد.

بشیراحمد ته‌ینچ سخنگوی حزب جنبش ملی و از چهره‌های نزدیک به جنرال دوستم نیز تایید کرده که معاون اول ریاست وستری امآنلاین به کابل بر می‌گردد.

آقای ته‌ینچ با اشاره به تظاهرات گسترده ضد حکومتی که از ۱۹ آنلاین بدین سو در ولایات شمالی راه اندازی شده تاکید کرده که اعتراضات آنان تا رهایی نظام الدین قیصاری ادامه خواهد داشت.

 نیوز برگشت آقای دوستم به افغانستان در حالی اعلام می‌شود که اعتراضات هواداران او در ولایت‌های مختلف وارد نوزدهمین آنلاین شده است. این اعتراضات پس از بازداشت نظام الدین قیصاری، نماینده ویژه آقای دوستم در فاریاب از سوی نیروهای امنیتی آغاز شد. آزادی آقای قیصاری و بازگشت آقای دوستم از مهمترین خواست‌های این معترضان بود.

اعتراضات در آنلاینهای گذشته در یازده ولایت گسترش یافت و معترضان دروازه شماری از دفاتر کمیسیون انتخابات و شماری از مسیرهای تجارتی را در ولایات بستند.

پس از گسترش اعتراضات، محمدسرور دانش معاون دوم ریاست وستری به ترکیه رفت و با آقای دوستم دیدار و مذاکره کرد. به نظر می‌رسد که تظاهرات گسترده هواداران آقای دوستم، حکومت را مجبور ساخت تا با برگشت جنرال دوستم موافقت کند.

قرار است که آقای دوستم در یک مراسم ویژه با حضور مقام‌های حکومتی به شمول آقای دانش در میدان هوایی کابل مورد استقبال قرار گیرد.

نویسنده وستر- کابل