حضرت زینب(س)، پیام آور آزادگی‌ها در کربلا است


حضرت زینب(س)، پیام آور آزادگی‌ها در کربلا است

در همایشی که از سوی شماری از فرهنگیان ولایت هرات به منظور گرامی داشت اس عاشورای حسینی(ع) برگزار شده بود، تاکید بر نقش مهم حضرت زینب(س) در انتقال پیام قیام کربلا تاکید شد.

شماری از اعضای پارلمان افغانستان در این برنامه، بیان کردند که میبایستی تا همانند امام حسین(ع) و حضرت زینب(س)، سلحشوری کرد و آزاده زندگی داشت.

به گزارش وسترنیوز، ناهید فرید، عضو پارلمان کشور امآنلاین در برنامه‌ای که به مناسبت آنلاین عاشورا، سالآنلاین شهادت حسین ابن علی(ع) در “تکیه حاجی میرآقا” در شهر هرات برگزار شده بود، نقش حضرت زینب(س) را در اتفاقات پس از حادثه کربلا مهم و ارزنده خواند.

به گفته او، این حضرت در جریانات پس از عاشورا، وظیفه بیداری و آگاهی‌دهی را بر عهده داشتتند و توانستند که با روشنگری‌های خود، جامعه در خواب غفلت رفته اسلامی را تکان بدهند.

خانم فرید همچنین قیام و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در دشت کربلا را حرکتی برای زندگی آزادانه و دوری از ذلت دانست.

به گفته او، کسانی که خود را جزء رهروان این حضرت می‌دانند، باید حداقل اگر مرگی این چنینی را نمی‌توانند تجربه کنند، زندگی‌شان اینگونه باشد.

گفتنی است که در این مراسم که از سوی بخش فرهنگی مجتمع قرآن و عترت برگزار شده بود، شمار زیادی از فرهنگیان، اساتید دانشگاه و مدارس حضور داشتند.

ضمن این برنامه، ده‌ها برنامه بزرگ دیگر در عزا و سوگواری سید و سالار شهیدان در هرات برگزار شده است.

یحیی فولادی – ولایت هرات