حمله انتحاری در شهر کابل ۲ کشته و ۹ زخمی برجای گذاشت


حمله انتحاری در شهر کابل 2 کشته و 9 زخمی برجای گذاشت

وزارت امور داخله کشور تایید کرده است که در یک حمله انتحاری در شهر کابل، دستکم ۲ نفر کشته و ۹ تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش نویسنده وستر؛ وزارت امور داخله با نشر نیوزنامه‌ای گفت که این حمله انتحاری حوالی ساعت ۳:۰۰ بعد از ظهر امآنلاین یکشنبه (۱۸ سنبله) در ساحه تایمنی در مربوطات حوزه چهارم امنیتی شهر کابل رخ داد.

در نیوزنامه وزارت امور داخله آمده:”حوالی ساعت ۳:۰۰ بعد از ظهر امآنلاین یک حمله کننده انتحاری سوار بر یک عراده موترسایکل بالای کاروان عزاداران هفته شهید در ساحه تایمنی مربوط حوزه چهارم شهر کابل خود را منفجر ساخته که منجر به شهادت ۲ تن از افراد ملکی و زخمی شدن ۹ تن دیگر گردیده است.”

تاهنوز گروهی مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

این در حالی است که نیروهای امنیت ملی، قبل از ظهر امآنلاین یک مهاجم انتحاری را قبل از رسیدن به هدفش در شهر کابل از پای درآورند.

 این مهاجم انتحاری نیز می‌خواست تا کاروان گشت زنی “هفته شهید” را در چهارراهی مسعود شهر کابل هدف قرار دهد.نیروهای امنیتی ملی توانستند که این مهاجم را قبل از رسیدن به هدفش شناسایی و از پای درآورند.

شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی ریاست وستری با اشتراک گذاری یک ویدیو کوتاه، کشته شدن این مهاجم انتحاری را تایید کرده است.

در همین حال بسم‌الله تابان، آمر حوزه نهم پولیس کابل می‌گوید مهاجم انتحاری که از سوی نیروهای امنیت ملی هدف قرار گرفت، زنده است و به شفاخانه امنیت ملی انتقال داده شده است.

امآنلاین یکشنبه ۱۸ سنبله، به مناسبت هفدهمین سالآنلاین شهادت احمدشاه مسعود قهرمان ملی کشور و هفته شهید، شماری از جوانان در حال گشت زنی در نقاط مختلف پایتخت می‌باشند.

نویسنده وستر- کابل