حمله به حوزه سیزدهم پایان یافته و درگیری در حوزه دهم جریان دارد


حمله به حوزه سیزدهم پایان یافته و درگیری در حوزه دهم جریان دارد

ویس احمد برمک وزیر امور داخله می‌گوید که حمله کنندگان انتحاری بر حوزه سیزدهم امنیتی از پای در آمده اند و درگیری بین مهاجمان و نیروهای خاص پولیس در حوزه دهم امنیتی شهر کابل هنوز جریان دارد.

به گزارش نویسنده وستر؛ حوالی ساعت ۱۱:۳۰ قبل از ظهر امآنلاین چهارشنبه (۱۹ ثور) یک مهاجم انتحاری مواد انفجاری حاملش را در نزدیکی ساختمان حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل منفجر کرد.

پس از این انفجار یک مهاجم انتحاری دیگر که در ساختمانی در نزدیکی حوزه سیزدهم امنیتی جا گرفته بود، با نیروهای امنیتی درگیر شد.

حوالی ساعت ۱۲:۰۰ ظهر امآنلاین، دو مهاجم انتحاری دیگر مواد انفجاری حامل‌شان را در حوزه دهم امنیتی منفجر کردند. پس از آن سه مهاجم دیگر با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

در همین حال وزیر امور داخله، بعد از ظهر امآنلاین در یک نشست نیوزی در کابل، شماری این مهاجمان انتحاری را هفت تن خوانده می‌گوید حمله به حوزه سیزدهم امنیتی با از پای در آمدن مهاجمان پایان یافته اما درحوزه دهم امنیتی سه مهاجم تاکنون در برابر نیروهای خاص پولیس مقاومت می‌کنند.

آقای برمک بیان داشت که نیروهای ویژه امنیتی در ساحه شهر نو در مربوطات حوزه دهم امنیتی که صبح امآنلاین هدف حمله قرار گرفته حضور یافته و تلاش دارند که مهاجمان انتحاری را ازپای در آورند.

آقای برمک افزود:”یک مهاجم در ابتدا مواد انفجاری همراهش را منفجر کرد و باقی مهاجمان که می‌خواستند وارده حوزه دهم امنیتی شوند پس از روبرو شدن با مقاومت نیروهای پولیس در ساختمان‌های اطراف جابجا شدند.”

وی افزود که نیروهای خاص پولیس در اطراف حوزه دهم امنیتی جابجا شده‌اند و تلاش دارند سه تن از مهاجمان که در برابر پولیس مقاومت می‌کنند را از پای در آورند.

وزیر امور داخله گفت که در درگیری در حوزه سیزدهم، دو مهاجم از پای درآمدند و در این رویداد دو پولیس نیز شهید و دو تن دیگر شدند.

آقای برمک درباره ورود مهاجمان انتحاری به شهر کابل گفت:” با وجودیکه مسیرهای اصلی ورود به کابل از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی به شدت کنترول می‌شود اما برخی منتفذهای پیاده رو در اطراف شهر موجود است که مهاجمان از این راه‌ها وارد این شهر می‌شوند.”

وی افزود:” جابجایی مواد انفجاری مهاجمان بیشتر با وسایط نقلیه غیر قانونی که از گذشته و حال در داخل شهر عبور و مرور می‌کنند صورت می‌گیرد و بدون همکاری مردم در ثبت و راجستر وسایط نقلیه ممکن نیست که جلو حملات انتحاری گرفته شود.”

در همین حال ریاست عمومی امنیت ملی کشور گفته است که حملات امآنلاین کابل توسط شبکه حقانی به همکاری لشکر طیبه سازماندهی شده است.

عبدالجلیل سروش-نویسنده وستر