حمله به گردهمایی انتخاباتی در پشاور؛ کاندیدای حزب ملی عوامی پاکستان کشته شد


حمله به گردهمایی انتخاباتی در پشاور؛ کاندیدای حزب ملی عوامی پاکستان کشته شد

مقام‌های امنیتی در ایالت خیبرپشتونخواه پاکستان تایید می‌کنند که در انفجاری در یک گردهمایی انتخاباتی در شهر پشاور، دستکم ۱۴ نفر کشته و ۴۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش نویسنده وستر؛ پولیس گفته است که این انفجار ناشی از یک حمله انتحاری بود که آنلاین سه‌شنبه (۱۹ سرطان) در گردهمایی انتخاباتی حزب ملی عوامی پاکستان در شهر پیشاور به وقوع پیوست.

پولیس گفته است که در این حمله انتحاری دستکم ۱۴ نفر به شمول هارون بلور کاندیدای حزب ملی عوامی کشته و ۴۵ تن دیگر زخمی شدند.

براساس معلومات پولیس، بمبگذار انتحاری در گردهمایی انتخاباتی حزب ملی عوامی (ANP) در شهر پیشاور حضور داشت که با انفجار خود در کنار “هارون بلور” کاندیدای این حزب را نیز ترور کرد.

کشته شدن هارون بلور از سوی حزب و خانواده‌اش تایید شده است.

تاهنوز گروهی مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

هارون بلور، فرزند بشیر بلور، یکتن از رهبران ارشد عواملی نشنل پارتی بود، که در ماه دسامبر ۲۰۱۲، حین شرکت در گردهمایی انتخاباتی شهر پشاور، هدف یک حمله انتحاری قرار گرفت. طالبان پاکستانی مسوولیت حمله بر بشیر بلور را به عهده گرفته بودند.

حزب عوامی مردمی ملی (نَشنَل عوامی پارتی) (ANP) پاکستان، حزب سیاسی چپگرای قومگرا در پاکستان است.این حزب بیشتر در بین پشتون‌ها شهرت برخوردار است.

نویسنده وستر- امور بین‌الملل