حمله گروهی طالبان به شهر غزنی؛‌ درگیری‌های شدید جریان دارد


گزارش‌ها از ولایت غزنی می‌رساند که طالبان نیمه‌های شب گذشته به شهر غزنی حمله گروهی را انجام داده که تاهنوز هم درگیری جریان دارد.

به گزارش نویسنده وستر؛‌ منابع محلی در ولایت غزنی با تایید این نیوز می‌گویند که صدها طالب مسلح از حوالی ساعت ۲:۰۰ شب گذشته تاکنون، بر برخی پوسته‌های امنیتی و نهادهای حکومتی مرکز شهر حمله کرده‌اند.

امان‌الله کامرانی عضو شورای ولایتی غزنی به رسانه‌ها گفت که اگر نیروهای کمکی به زودی در این ولایت اعزام نشود شهر غزنی به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

آقای کامرانی گفته:” طالبان حوزه اول امنیتی، بالا حصار شهر غزنی، پوسته ترک حضرت و پوسته قطعه ناوه را گرفته و هم اکنون جنگ شدید بر منزل قوماندان امنیه غزنی، حرم سرای والی و ریاست امنیت ملی جریان دارد”.

اما فرید احمد مشعل فرمانده پولیس غزنی می‌گوید که شهر غزنی زیر اداره نیروهای دولتی است.

آقای مشعل ادعای داخل شدن طالبان به شهر غزنی را رد کرد و گفت که هم اکنون درگیری‌هایی در حومه‌های شهر در مناطق خوگیانی، خواجه عمری و زنه‌خان ادامه دارند.

به گفته وی، هم اکنون هواپیماها برای کمک به نیروهای دولتی در غزنی آمده اند تا تهدیدهای کنونی در این شهر از میان برداشته شوند.

آقای مشعل می‌گوید که شمار زیادی از طالبان از ولایت‌های همجوار به ویژه هلمند و میدان وردک به هدف سقوط شهر غزنی بسیج شده بود اما به این هدف نرسیده اند.

گفته می‌شود که در نتیجه این درگیری‌ها شاهراه میدان وردک-غزنی نیز به روی رفت و آمد بسته شده است.

تاهنوز از تلفات نیروهای امنیتی و طالبان در این درگیری‌ها نیوزی در دست نیست.

نویسنده وستر- کابل