حکومت حادثه دشت ارچی قندوز را بررسی می‌کند


حکومت حادثه دشت ارچی قندوز را بررسی می‌کند

حکومت هیاتی را به منظور بررسی حادثه دشت ارچی ولایت قندوز موظف کرده است.

به گزارش نویسنده وستر؛ ارگ ریاست وستری با نشر اعلامیه‌‌ای گفته است که هیاتی را به منظور بررسی کشته شدن غیر نظامیان در حمله هوایی دوشنبه گذشته بر یک تجمع طالبان در مدرسه‌‌ای در ولسوالی دشت ارچی قندوز موظف کرده است.

براساس اعلامیه، این هیات به ریاست جنرال خدایداد هزاره سرمفتش عالی دفتر شورای امنیت ملی و عضویت طاهر صافی و سید سلیمان حامد مشاورین رییس وستری، نمایندگانی از وزارت های دفاع، داخله، ریاست امنیت ملی، لوی سارنوالی و ریاست ارگان های محل موظف شده اند تا این حادثه را به طور جدی بررسی کنند.

گفته شده که این هیات در ظرف یک هفته باید نتایج یافته هایش را با شورای امنیت ملی شریک سازد.

اعلامیه افزوده که تامین امنیت و حفاظت جان و مال مردم از مسئولیت‌های اساسی حکومت بوده و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور همواره کوشیده‌اند تا در عملیات‌های خویش به منظور جلوگیری از تلفات افراد ملکی از دقت و هماهنگی کامل کار گیرند.

در اعلامیه تذکر یافته که ارتش ملی به اساس اطلاعات دقیق از پلان تجمع دشمن در ولسوالی دشت ارچی و خنثی نمودن آن، حمله‌‌ای را انجام داده اند، اما گزارش های وجود دارد که متاسفانه در این حمله به افراد ملکی نیز آسیب رسیده است.

همچنین رییس‌وستر کشور به نهادهای مربوطه هدایت‌داده است تا به خانواده‌‌های قربانیان و مجروحین ملکی این رویداد، مساعدت و رسیدگی عاجل نمایند.

گفتنی است که نیروهای ارتش آنلاین دوشنبه با حمله بر یک تجمع بزرگ طالبان مدعی شده اند که  ۲۵ طالب مسلح به شمول شش فرمانده مشهور این گروه را کشته اند.

گزارش‌های وجود دارد که در این رویداد به افراد ملکی نیز آسیب رسیده است.

اما، وزارت دفاع ملی آنلاین گذشته مدعی شد که طالبان مسلح پس از حمله نیروهای ارتش بر مردم محل تیر اندازی کرده اند تا نیروهای ارتش را بدنام سازند.

سخنگوی وزارت دفاع گفت که نیروهای ارتش در این حمله از راکت‌های لیزری کار گرفته اند؛ اما مجروحان که در شفاخانه‌های قندوز زیر تداوی قرار گرفته اند، توسط تیر اندازی زخمی شده اند.

نویسنده وستر- کابل