حکومت مانع مداخله فرماندهان پولیس در روند انتخابات شود


حکومت مانع مداخله فرماندهان پولیس در روند انتخابات شود

عبدالبدیع صیاد رییس کمیسیون انتخابات می‌گوید که شماری از والی‌ها و فرماندهان پولیس در برخی از ولایت‌ها در روند انتخابات مداخله می‌کنند.

به گزارش نویسنده وستر؛ آقای صیاد که امآنلاین چهارشنبه (۲۳ جوزا) در یک نشست نیوزی در کابل صحبت می‌کرد بیان داشت که مداخله برخی فرماندهان پولیس و مقام‌های محلی را به سران حکومت گزارش داده است.

وی از حکومت خواست تا جلو مداخله این گونه افراد را در روند انتخابات بگیرد.

رییس کمیسیون افزود:”عدم همکاری و برخورد سلیقه ای قوماندان امنیه، والیان و ولسوال‌ها در برخی ولایت‌های کشور باعث ایجاد مشکلات در روند انتخابات گردیده بود.”

آقای صیاد مشخصا از جنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس ولایت قندهار نام گرفت و گفت که فرمانده پولیس این ولایت با برخی از نامزدان احتمالی در ولایت قندهار برخورد سلیقوی دارد.

او گفت:” کمیسیون انتخابات در قندهار برای یک نامزد پارلمان سه استعلام را می‌داد اما از سوی {جنرال رازق} یک استعلام دیگر داده می‌شد که این خود روند را به کندی روبرو می‌کرد.”

به همین دلیل به گفته وی، یک کاندید نمی‌توانست مطابق به جدول زمانبندی کمیسیون انتخابات اسناد خود را دوباره به کمیسیون بیاورد و خود را ثبت نام نمائید. او گفت که این نگرانی‌ را برای چندین بار با ارگ ریاست وستری و مسوولان امنیتی در میان گذاشته و خواهان جلوگیری از این مداخله‌ها شده است.

حمید پارسا- نویسنده وستر