خویشاوندان قیصاری و محافظانش خواهان بررسی بدرفتاری با وابستگان‌شان شدند


خویشاوندان قیصاری و محافظانش خواهان بررسی بدرفتاری با وابستگان‌شان شدند

اعضای خانواده نظام‌الدین قیصاری و خویشاوندان محافظان او با تجمع در برابر ساختمان کمیسیون حقوق بشر از این نهاد خواستند که مساله بدرفتاری با وابستگان‌شان را بررسی کند.

به گزارش نویسنده وستر؛ آنان امآنلاین یکشنبه (۷ اسد) با تجمع در مقابل کمیسیون مستقل حقوق بشر گفتند که پس از گذشت ۲۷ آنلاین از زمان دستگیری نظام الدین قیصاری و شماری از محافظان او تاکنون هیچ اطلاعی از وضعیت این وابستگان خود ندارند.

آنان بیان داشتند که با وجود دادخواهی‌های پیاپی آنان، تاکنون هیچ نهادی به خواست‌های‌شان مبنی بر رسیدگی به بدرفتاری با قربانیان حادثه دستگیری فرمانده قیصاری و محافظان او توجه نکرده است.

آنان در این تجمع شکایت نامه ای را در رابطه با این موضوع به کمیسیون مستقل حقوق بشر تحویل داده و از این نهاد خواستند که هرچه زودتر این رویداد دستگیری را پیگیری نماید.

آنان ادعا می‌کنند که این قربانیان در زندان از حق داشتن وکیل مدافع محروم شده اند و حتی حق ملاقات با خانواده‌های‌شان نیز از آنان سلب شده است.

خانواده شهدای این حادثه نیز در این میان از حقوق بشر می‌خواهند که تلاش کند تا عاملان قتل رویداد شناسایی گردیده و مجازات شوند.

سید انور رسول اوغلی یکی از  وابستگان قربانیان، در این تجمع افزود که آنان پیش از این نیز دادخواهی خود را به دفتر دادستانی کل و ریاست امنیت ملی ارایه کرده اند اما این نهادها تلاش می‌کنند که با بی توجهی به دادخواهی آنان، به این قضیه دستگیری سرپوش بگذارند.

این دادخواهان می‌گویند که قرار است فردا در مقابل دفتر یوناما حضور یافته و از یوناما بخواهند که در این قضیه وارد شده و تلاش کند که زندانیان آنان آزاد گردد.

آنان همچنان هشدار می‌دهند که اگر به وضعیت این وابستگان آنان رسیدگی نشود به اعتراضات گسترده‌ای دست خواهند زد و نیز در کابل خیمه تحسن برپا خواهند کرد.

در همین حال عبدالواحد سیرت مسوول رسیدگی به شکایات کمیسیون حقوق بشر در این تجمع به آنان اطمینان داد که کمیسیون موضوع دستگیری فرمانده قیصاری و محافظان او را دنبال خواهد کرد.

حمید پارسا- نویسنده وستر