دانش هیچ‌گونه دخالتی در حوزه بندی انتخابات در غزنی نداشته است


دانش هیچ‌گونه دخالتی در حوزه بندی انتخابات در غزنی نداشته است

دفتر معاونیت دوم ریاست وستری، ادعای کمیسیون انتخابات که گفته حوزه‌ای شدن انتخابات در ولایت غزنی در مشوره با سرور دانش صورت گرفته را بی‌‌اساس خوانده است.

به گزارش نویسنده وستر؛‌ به تازگی معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات در یک بحث تلویزیونی گفته است که تصمیم کمیسیون انتخابات مبنی بر چند حوزه‌ای شدن پروسه انتخابات در ولایت غزنی در مشوره با سرور دانش معاون دوم ریاست وستری و توافق نظر وی صورت گرفته است.

اما دفتر مطبوعاتی آقای دانش با نشر اعلامیه‌ای این ادعا را به شدت رد کرده و آن را از اساس بی‌بنیاد خوانده است.

دفتر آقای دانش گفته که معاون رییس وستر هیچگونه دخالتی در این تصمیم کمیسیون انتخابات نداشته و کوچکترین مشوره ای هم دراین زمینه با ایشان صورت نگرفته است.

در اعلامیه آمده که معاون رییس وستر مدت‌ها قبل نظر مشورتی خویش را همراه با سید یوسف حلیم قاضی القضات و رییس ستره محکمه در خصوص کوچک شدن حوزات انتخاباتی در سطح کل کشور ابراز داشته و در آن تصریح نموده بود که براساس حکم قانون انتخابات، میعاد زمانی هرگونه تصمیم گیری برای کوچک کردن حوزات انتخاباتی سپری شده است که مسلما تصمیم در مورد ولایت غزنی نیز شامل این حکم قانون می گردد.

در اعلامیه تاکید کرده که دفتر معاونت ریاست وستری ضمن رد این ادعا به هیأت رهبری کمیسیون انتخابات ابلاغ کرده است که به سخنگویان آن اداره گوشزد نمایند تا در اظهار نظرها و ارائه معلومات به شهروندان کشور مسئولانه رفتار نموده وسبب خدشه دار شدن افکار عامه نگردند.

دفتر معاون دوم ریاست وستری تاکید کرده که آقای دانش به برگزاری انتخابات عادلانه، سراسری، شفاف و قانونمند تأکید دارد.

کمیسیون مستقل انتخابات به تازگی اعلام کرده است که انتخابات در ولایت غزنی به شکل استثنی در سه حوزه انتخاباتی برگزار می‌شود. تصمیمی که با موج گسترده‌ای از انتقادها روبرو شده است.

نویسنده وستر- کابل