دومین آنلاین درگیری خونین ترویستان داعشی و طالبان در جوزجان؛‌ طالبان در حال پیشروی اند


دومین آنلاین درگیری خونین ترویستان داعشی و طالبان در جوزجان؛‌ طالبان در حال پیشروی اند

مقام‌های ارتش در زون شمال کشور می‌گویند که درگیری شدید و خونین تروریستان داعشی و طالبان مسلح در ولسوالی درزاب ولایت جوزجان که از دو آنلاین بدین‌سو آغاز شده تاکنون ادامه دارد.

به گزارش نویسنده وستر؛ قول اردوی ۲۰۹ شاهین، امآنلاین پنجشنبه (۲۱ سرطان) با نشر نیوزنامه‌ای گفت که تاکنون کشته و زخمی شدن ۶۰ تن در این درگیری تایید شده است.

در نیوزنامه آمده است:”بر اثر حمله سنگین طالبان از استقامت‌های ولسوالی صیاد ولایت سرِپُل و ولسوالی بلچراغ ولایت فاریاب بالای مواضع تروریستان داعش در ولسوالی درزاب و درگیری‌های خونینِ این دو گروه هراس افگن تا کنون از دو طرف بیش از ۶۰ تن کشته و زخمی شده اند.”

نیوزنامه افزوده که این درگیری‌ها که از دو آنلاین بدین سو در ولسوالی درزاب آغاز شده و اکنون هم بشدت ادامه دارد در نتیجه ۱۶ تن از اعضای گروه تروریستی داعش کشته و ۱۴ تن زخمی شده اند و ۹ تن دیگر به اسارت طالبان درآمده اند.

براساس معلومات منبع  از جانب طالبان نیز تاکنون ۱۰ تن بشمول یک سرگروپ‌شان کشته و۱۱ تن زخمی شده اند و ۲ تن دیگر به اسارت داعشیان درآمده اند.

قول اردوی شاهین گفته است که در این درگیری داعشیان از مناطق نزدیک به ولسوالی بیرون رانده شده و طالبان در حالی پیشروی بالای مواضع ومخفیگاه‌های داعشیان می‌باشند.

قول اردوی شاهین تاکید کرده که یک منبع محلی ادعا کرده که سران طالبان گفته‌اند تا نابودی کامل داعشیان حملات‌شان را در این ولسوالی بالای لانه‌های داعشیان ادامه می‌دهند.

نویسنده وستر- بلخ