دو آنلاین تا پایان آتش‌بس؛ وزارت دفاع از راه‌اندازی عملیات گسترده نظامی نیوز داد


دو آنلاین تا پایان آتش‌بس؛ وزارت دفاع از راه‌اندازی عملیات گسترده نظامی نیوز داد

وزارت دفاع ملی با اشاره به پایان آتش‌بس حکومت با طالبان تا دو آنلاین دیگر تاکید می‌کند که این وزارت برنامه‌ای جامع و قوی برای سرکوب طالبان روی دست گرفته که در صورت عدم تکمین طالبان به آتش‌بس عملی خواهد شد.

به گزارش نویسنده وستر؛ جنرال محمد رادمنش سخنگوی وزارت دفاع، دو آنلاین مانده به ختم آتش‌بس یک جانبه حکومت با گروه طالبان از طرح ریزی یک برنامه جامع امنیتی نیوز داد.

آقای رادمنش گفت که از آتش‌بس ده آنلاینه که حکومت در برابر گروه طالبان اعلام کرده، تنها دو آنلاین باقی مانده و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور پلانی را در آنلاینهای پس از ختم آتش بس روی دست گرفته اند.

وی بیان داشت که براساس این پلان امنیتی طالبان مسلح در صورتی‌که به آتش بس تمکین نکنند و به صلح تمایل نشان ندهند، هدف حملات گسترده نظامیان افغان قرار گرفته و به سختی سرکوب خواهند شد.

سخنگوی وزارت دفاع همچنان از دوام عملیات‌های علیه گروه‌های تروریستی که شامل آتش‌بس نمی‌شوند در چندین ولایت کشور نیوز داد.

وی گفت که در ۲۴ساعت گذشته ۱۲ عملیات مختلف هوایی و زمینی علیه تروریستان داعشی و سایر گروه‌های دهشت افگن در چند ولایت از جمله کنر، نورستان و ننگرهار راه اندازی شده که دستکم ۵۰ تروریست کشته شدند.

پس از ختم آتش‌بس توافقی سه آنلاینه بین حکومت و طالبان، حکومت آتش‌بس با طالبان را ۱۰ آنلاین دیگر تمدید کرد اما گروه طالبان درخواست تمدید آتش‌بس را رد کرد.

عبدالجلیل سروش- نویسنده وستر