دیدار رییس ستاد ارتش امریکا با رهبران حکومت وحدت ملی؛ امریکا در کنار مردم افغانستان باقی خواهد ماند


دیدار رییس ستاد ارتش امریکا با رهبران حکومت وحدت ملی؛ امریکا در کنار مردم افغانستان باقی خواهد ماند

ژنرال جوزف دنفورد رییس ستاد ارتش امریکا در جریان سفرش به افغانستان با داکتر عبدالله عبدالله و محمداشرف غنی رهبران حکومت وحدت ملی در ارگ ریاست وستری دیدار کرد.

به گزارش نویسنده وستر؛ دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست وستری، امآنلاین سه‌شنبه (۲۹ حوت) با نشر نیوزنامه ای گفت که در این دیدار هر دو جانب روی امنیت افغانستان و منطقه، مبارزه با تروریزم، پروسه صلح و تامین امنیت انتخابات، بحث و گفتگو کردند.

در این دیدار، ابتدا ژنرال جوزف دنفورد هدف سفرش به افغانستان را ابراز تعهد بیشتر ایالات متحده امریکا در راستای حمایت و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی افغان، عنوان کرد.

وی افزود که ایالات متحده امریکا در خصوص تطبیق و عملی ساختن استراتیژی جدید آن کشور برای جنوب آسیا و افغانستان، جدی می باشد.

ژنرال دنفورد، شجاعت و فداکاری نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را در راستای مبارزه با تروریزم مورد ستایش قرار داد و با تاکید گفت که ایالات متحده امریکا به عنوان یک شریک دوامدار استراتیژیک افغانستان در مبارزه با تروریزم، در کنار حکومت و مردم این کشور باقی خواهد ماند و از پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت می‌کند.

در همین حال آقای غنی از تعهدات دوامدار ایالات متحده امریکا و کشورهای عضو ناتو در مبارزه با تروریزم و همچنان همکاری های آنان در عرصه های مختلف با افغانستان، تشکر کرد.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی نیز در این دیدار، استراتیژی جدید ایالات متحده امریکا در قبال آسیای جنوبی و افغانستان را برای امنیت و ثبات افغانستان و منطقه مهم خواند و بر همکاری کشورهای منطقه در راستای تطبیق این استراییژی تاکید نمود.

گفتنی است که ژنرال جوزف دانفورد رییس ستاد ارتش امریکا برای بررسی و ارزیابی کارکردهای مشاوران نظامی امریکا، صبح امآنلاین وارد کابل شد.

ژنرال دانفورد قبل از سفر به افغانستان در جمع نیوزنگاران گفت که هدف عمده سفرش “سنجش موثریت” ماموریت نظامی ایالات متحده در افغانستان است.

وی تصریح نمود:”هدف واقعی این است که ارزیابی خود را داشته باشم که در ماه‌های آینده چی چیزی را متوقع باشیم”.

نویسنده وستر- کابل