دیدار غنی با رهبران سیاسی؛ بورد مشورتی صلح ایجاد می‌شود


دیدار غنی با رهبران سیاسی؛ بورد مشورتی صلح ایجاد می‌شود

محمداشرف غنی رئیس وستر، آنلاین جمعه (۲۵ عقرب) با شماری زیادی از شخصیت‌های سیاسی و ملی کشور  پیرامون روند صلح افغانستان به طور جداگانه دیدار و گفتگو کرده است.

به گزارش نویسنده وستر؛‌ براساس معلومات ارگ ریاست وستری؛ آقای غنی در سلسله نشست‌های مشورتی خود در رابطه به صلح آنلاین جمعه با رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان که در آن صلاح الدین ربانی، استاد عطا محمد نور و محمد اسماعیل خان حضور داشتند، دیدار کرده است.

آقای غنی همچنان با رهبری حزب اسلامی افغانستان که در آن گلبدین حکمتیار و داکتر فاروق وردک و غیرت بهیر نیز حضور داشتند، دیدار کرد.

براساس معلومات ارگ،‌ محمداشرف غنی همچنان با استاد عبدالرب رسول سیاف از چهره‌های سرشناس جهادی، فضل الهادی مسلم یار رئیس مجلس سنا، یونس قانونی معاون پیشین ریاست وستری،‌ حاجی دین محمد از چهره‌های جهادی و عبدالهادی ارغندیوال رئیس حزب اسلامی دیدار کرده است.

محمداشرف غنی در دیدار با این چهره‌های سیاسی،‌ در خصوص ایجاد بورد مشورتی صلح صحبت کرده و گفته که ما برای رسیدن به صلح به اجماع اقشار مختلف مردم ضرورت داریم. وی تاکید کرده که سلسله نشست‌های مشورتی ادامه می‌یابد و نتایج آن با همه شریک خواهد شد.

در این دیدارها همچنان در رابطه به فعالیت‌های شورای عالی صلح، ترکیب هیات مذاکره کننده با درنظرداشت شرایط جدید، مشوره درباره ایجاد بورد مشورتی صلح که از نمایندگان احزاب سیاسی، جامعه مدنی و ۳۴ ولایت افغانستان تشکیل می‌شود و بحث روی تشکیل کمیته‌های مختلف در صورت آغاز مذاکرات، بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.

نویسنده وستر- کابل