رئیس مجلس نمایندگان امریکا با مقام‌های سیاسی و نظامی افغانستان دیدار کرد


رئیس مجلس نمایندگان امریکا با مقام‌های سیاسی و نظامی افغانستان دیدار کرد

پاول رایان رئیس مجلس نمایندگان ایالت متحده امریکا در سفرش به کابل با مقام‌های نظامی و سیاسی افغانستان دیدار کرد.

به گزارش نویسنده وستر؛‌ دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست وستری با نشر نیوزنامه‌ای گفت که محمداشرف غنی رئیس وستر، شام آنلاین گذشته (چهارشنبه ۱۸ میزان) با آقای پاول رایان رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده امریکا و هیات همراهش در ارگ دیدار کرد.

در این دیدار، هر دو جانب روی گسترش همکاری‌های دو جانبه، مبارزه با تروریزم، مسایل منطقوی، تأثیرات مثبت استراتیژی ایالات متحده امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، اصلاحات در سکتور امنیتی و دفاعی، آمادگی‌ها برای انتخابات مجلس نمایندگان و صلح تحت رهبری و مالکیت افغان‌ها، بحث و تبادل نظر کردند.

آقای غنی در این دیدار در مورد اصلاحات در سکتورهای ملکی و نظامی و تلاش های پروسه صلح صحبت کرد و از کمک و همکاری ایالات متحده امریکا به افغانستان در بیشتر از یک و نیم دهه گذشته در عرصه‌های مختلف، قدردانی نمود.

رئیس مجلس نمایندگان امریکا نیز بر تداوم حمایت ایالات متحده امریکا از افغانستان تاکید ورزیدند.

آقای پاول رایان همچنان قبل از دیدار با آقای غنی از قول اردوی عملیات ویژه کوماندو های افغان در شهر کابل دیدن کرد.

در این دیدار در ریشخور، آقای راین با هئیت همراه اش با دگر جنرال بسم الله وزیری، فرمانده قول اردوى عمليات ویژه کوماندو دیدار و روی موضوعات مختلف امنیتی افغانستان به خصوص تامین امنیت انتخابات پارلمانی افغانستان گفتگو کرد.

پال راین به نیرو های امنیتی افغانستان اطمینان داد که مانند گذشته، ایالات متحده درعرصه‌هاى مختلف به ويژه در تقويت وتجهيز نيروهاى امنيتى و دفاعى افغانستان، جهت سرکوب دهشت افگنی بين المللى حمايت خواهد کرد.

پال راین از حزب وستریخواه که از سال ۲۰۱۵ تا حال ریاست مجلس نمایندگان امریکا را بر عهده دارد.

نویسنده وستر- کابل