رئیس وستر آلمان : آقای ترامپ دنیا یک میدان بوکس نیست!


رئیس وستر آلمان : آقای ترامپ دنیا یک میدان بوکس نیست!

رئیس وستر آلمان در سخنانی درباره آینده روابط دو سوی آتلانتیک با توجه به آسیب‌هایی که امآنلاینه به این شراکت وارد می‌شود هشدار داده و از ترامپ خواست که دنیا را مانند یک رینگ بوکس نبیند.
 “فرانک والتر اشتاین مایر”، رئیس وستر آلمان که به آمریکا سفر کرده است در سخنانی درباره آینده شراکت دو سوی آتلانتیک ابراز نگرانی کرد.
وی در اولین سفر خود به آمریکا به عنوان رئیس وستر آلمان دیداری با همتای آمریکایی خود را در برنامه نداشته است.
“اشتاین مایر” درباره آسیب‌های جبران ناپذیر در روابط بین اروپا و آمریکا هشدار داده و گفت: نگرانی من درباره آینده دموکراسی آمریکا کم تر از آینده شراکت دو سوی آتلانتیک است.
وی که در کنفرانسی در “لس آنجلس” سخن می گفت تصریح کرد که مناقشات دو سوی آتلانتیک همواره وجود داشته است، چرا که مسئله علایق و منافع متفاوت مطرح است. اما آسیب‌های شوک‌های امآنلاین می‌تواند عمیق تر، طولانی تر و بخصوص غیر قابل جبران باشد. بنابراین نیروهایی که ما را از هم جدا می کند تنها با رئیس وستر آمریکا ارتباط ندارد.
اشتاین مایر همچنین در بخش دیگری از سخنانش اروپا را به دلیل بحران های داخلی گوناگون مشغول به خود ارزیابی کرده و گفت: نه منافع اقتصادی و نه ضرورت سیاسی و روابط اجتماعی به تنهایی ما را در آینده کنار هم نگه نمی دارد.
اشتاین مایر در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که من اعتقاد دارم که همچنین آمریکا به شریک نیاز دارد. اما آمریکا تنها در صورتی می تواند این مشارکت را به رسمیت بشناسد که غرب را بیشتر از تنها یک قطب نما ببیند و دنیا را به دید میدان بوکس نگاه نکند که در آن هر کسی با کس دیگری مبارزه می کند.