رئیس کمیسیون انتخابات هرات از فرهاد مجیدی عذرخواهی کرد


رئیس کمیسیون انتخابات هرات از فرهاد مجیدی عذرخواهی کرد

فرهاد مجیدی، نماینده فعلی و نامزد انتخابات پارلمانی افغانستان، گفته است که ۵۰ هزار رای انتخابات اخیر در هرات، به نفع شش نامزد مشخص دستبرده زده شده است.

به گزارش وسترنیوز، او امآنلاین در یک کنفرانس نیوزی، همچنین نسبت به اتهامی که رئیس کمیسیون انتخابات هرات به وی زده بود واکنش نشان داد و احمدشاه قانونی را بی طرف در انتخابات ندانست.

آنلاین گذشته احمدشاه قانونی، رئیس این کمیسیون در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی، فرهاد مجیدی را متهم به پیشنهاد رشوت به کارکنان اداره‌اش تا مرز یک میلیون دالر کرده بود.

وی همچنین به صورت غیر متقربه و بدون ارتباط با مسئله انتخابات، فرهاد مجیدی را به تعصب گرایی متهم کرد.

حالا فرهاد مجیدی، این صحبت‌ها را کاملا غیر منتظرانه و خلاف قانون می‌داند.

به گفته او، در صورت اینکه سندی برای این گفته‌ها وجود دارد، چرا رئیس کمیسیون انتخابات ارائه نکرده است؟

وی اتهام تعصبات قومی که از جانب آقای قانونی به او وارد شده را یک حرف نادرست دانست و بیان کرد این فرد باید بابت تمامی اتهاماتش، در مراجع قانونی پاسخ بدهد.

اما مجیدی از جانبی دیگر انتخابات اخیر در هرات را یک “افتضاح” عنوان کرد و گفت که در این انتخابات ضمن موجودیت فساد و تقلب برجسته، دستکاری‌هایی هم به نفع برخی نامزدان صورت گرفته است.

او معتقد است که ۵۰ هزار رای مشخص برای شش نامزد کنار گذاشته شده و این برای مردم هرات قابل قبول نیست.

فرهاد مجیدی همچنین آمار ۳۲۷ هزار نفری رای دهندگان در این ولایت را خیالی خواند و نهایت آرای وارد شده در صندوق‌ها را ۲۰۰ هزار برشمرد.

این نامزد هرات در مجلس نمایندگان همچنین نیوز از ایجاد یک ائتلاف ضد تقلب نیوز داد که تعداد اعضای آن به ۱۰۰ تن از نامزدان در این ولایت می‌رسد.

وی همچنین در نهایت با اطمینان بیان کرد که دوباره وارد مجلس نمایندگان می‌شود.

با این همه احمدشاه قانونی، رئیس کمیسیون انتخابات هرات دست کاری در انتخابات اخیر را رد کرده و بیان کرد با وجود مشکلاتی که بر سر راه به وجود آمد ولی آرا به درستی وارد صندوق‌ها شده است.

او هرگونه اتهام وارد شده از جانب آقای مجیدی را نادرست دانست.

این مسئول همچنین از فرهاد مجیدی به خاطر استفاده از لفظ “متعصب” عذرخواهی کرد.

یحیی فولادی – ولایت هرات