راز مفقود شدن پرواز مالزی کشف شد


راز مفقود شدن پرواز مالزی کشف شد

کارشناسان پس از چهار سال تحقیق و جستجو از رمزگشایی دلیل ناپدید شدن پرواز MH۳۷۰ هواپیمایی مالزیا نیوز دادند.
چهار سال از مفقود شدن پرواز شماره ۳۷۰ هواپیمایی مالزیا (MH۳۷۰) که از کوالالامپور به مقصد پکن پرواز می‌کرد، می‌گذرد و کارشناسان هوانوردی بالاخره اعلام کردند راز ناپدید شدن آن را پیدا کرده اند. «لاری ونس» بازرس ارشد سابق هیئت امنیت حمل و نقل کانادا در یک برنامه تلویزیونی در این خصوص گفت: کارشناسان تقریباً درباره آخرین منطقه‌ای که هواپیما از آنجا گذشته است به اتفاق نظر رسیده اند.
کارشناسان شواهد را یکبار دیگر بررسی کردند تا درباره آخرین تصمیمی که پیلوت گرفته است به نتیجه نهایی برسند. این کارشناسان باور دارند پیلوت پرواز ۳۷۰ مسئول رخ دادن این اتفاق تلخ است. آن‌ها می‌گویند پیلوت قصد خودکشی داشته و هواپیما را به دور افتاده‌ترین منطقه ممکن هدایت کرده است.
به گفته «سیمون هاردی» پیلوت بوئینگ، خلبان هواپیمای مالزیا برای اینکه از رادار ارتش تایلند و مالزیا پنهان بماند در امتداد مرز دو کشور پرواز کرده و مدام بین حریم هوایی این دو کشور رفت و آمد داشته است.
هاردی می‌گوید پیلوت به طور دقیق در امتداد مرز پرواز کرده است و احتمالاً هر بار که به حریم هوایی یکی از این کشور‌ها وارد می‌شده به سرعت از آن خارج شده است و نیرو‌های نظامی لزومی ندیده اند که آن را به عنوان یک خطر بررسی یا پیگیری کنند.
«جان داوسون»، وکیل ۹ خانواده‌ای که مسافرانی در پرواز‌های MH۳۷۰ و MH۱۷ داشته اند نیز اخیراً اعلام کرده شواهد نشان می‌دهد یکی از خدمه هواپیما مسئول مفقود شدن آن بوده است.